Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Madhavi Latha MARASAKATLA Madhavi Latha MARASAKATLA |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Pharmacist |
| City/ State : | Krishna, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sonani Charishma B Sonani Charishma B |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Pharmacist |
| City/ State : | Kurnool, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Swetha Pamarthy Swetha Pamarthy |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Goud?s |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Pharmacy / Pharmacist |
| City/ State : | Machilipatnam, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Prajna Chinta Prajna Chinta |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Lavanya Kona Lavanya Kona |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Sravanthi Godavarthy Sravanthi Godavarthy |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | RONGALI SRAVANI PRASANNA RONGALI SRAVANI PRASANNA |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 9in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / ITProfessional |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Christopher Nihar Kancherla Christopher Nihar Kancherla |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Prakash Nagar, Narsaraopet / |
| Full Name : | Lilly Reeth Prashastha Lilly Reeth Prashastha |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Gyana Selvi M/S Gyana Selvi M/S |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Other |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Koppolu KALYANKUMAR Koppolu KALYANKUMAR |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft 1in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Professor |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Prasanna Stanley Prasanna Stanley |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ITProfessional |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Rajani Jyothi Thadigiri Rajani Jyothi Thadigiri |
| Gender/ Age : | Bride / 43 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ITProfessional |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Dheeraj Dasari |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Accountant |
| City/ State : | Chittoor / |
| Full Name : | Prasanthi Kumari Prasanthi Kumari |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Ph D / ResearchScholar |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Vineela Deborah Vineela Deborah |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Ph D / ResearchScholar |
| City/ State : | Chittoor, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Prarthana E Prarthana E |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ResearchScholar |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Anveshini Dumala Anveshini Dumala |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Ph D / Professor |
| City/ State : | Guntur, Telangana, India / |
| Full Name : | Lebonah Esther Lebonah Esther |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Ph D / ResearchScholar |
| City/ State : | Kadapa, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Karuna Gouduperu Karuna Gouduperu |
| Gender/ Age : | Bride / NA Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / ResearchScholar |
| City/ State : | KANDUKUR, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | John Paul John Paul |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / ResearchScholar |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Sureshbabu Marriboina Sureshbabu Marriboina |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mudiraj |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / ResearchScholar |
| City/ State : | Ongole, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sunil kumar Bula |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Manager |
| City/ State : | EAST GODAVARI / |
| Full Name : | Kalasagar Varma Kalasagar Varma |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Scientist |
| City/ State : | Benguluru, Karnataka, India / |
| Full Name : | Sampath Kumar B Sampath Kumar B |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft / |
| Education/ Profession : | Ph D / Scientist |
| City/ State : | Mahbubnagar, Telangana, India / |