Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Deepika |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / IT / Telecom Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Anil kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | hyderabad / telangana |
| Full Name : | KAVITHA KAKI |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Pentecostal / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 4ft 11in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Teacher |
| City/ State : | VISINNAPET / ANDHRA PRADESH |
| Full Name : | B SHARON SHAILAJA |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Pentecostal / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Designer |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | G Nithya |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Born Again / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / IT / Telecom Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Ratna Evelyn |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / IT / Telecom Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | NV Victor |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Others / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Computer Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Gade Pranusha |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Hotel & Restaurent Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telanaga |