Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Dr Putta Prabhu Gnapika |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Doctor |
| City/ State : | Chittoor / AP |
| Full Name : | KUMPATI ANITHA |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Teacher |
| City/ State : | GUNTUR / AP |
| Full Name : | JAYASUDHA KONGE |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Intermediate / Nurse |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | G PAVAN KISHORE |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Teacher |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | REENA VANDANA PRIYA JONNAKUTI |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Government Employee |
| City/ State : | GUNTUR / AP |
| Full Name : | Prem Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / REGULAR Rs2500 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Salvation Army / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft 2in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Graduate / Software professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Kiran |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Software professional |
| City/ State : | Ohio / Ohio |
| Full Name : | ATLURI JOSHUA |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft 3in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / IT Telecom Professional |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | KONDEPOGU RATHNA KUMARI |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Teacher |
| City/ State : | Narsaraopet / Andhra Pradesh |
| Full Name : | M JESSE AUGUSTIN |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Computer Professional |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | ANIL KUMAR GUNUPUDI |
| Gender/ Age : | Groom / 48 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Graduate / Manager |
| City/ State : | VIZAG / AP |
| Full Name : | DR GUNUPUDI NAVEEN NEERAJA |
| Gender/ Age : | Bride / 44 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Doctorate / Do not wish to specify |
| City/ State : | W GODAVARI / AP |
| Full Name : | JOY HANNAH GANDHAM |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Teacher |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | Srimanth K |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / Manager |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | Beri satyanvesh |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Others / Do not wish to specify |
| City/ State : | Kadapa / Andhra Pradesh |
| Full Name : | GLORY SUNEETHA |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Teacher |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | Neethi Mallampalli |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Born Again / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Graduate / Banker |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Vijaya Nirmala Chinamuthevi |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Born Again / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Graduate / Not Working |
| City/ State : | Vijayawada / Andhra Pradesh |
| Full Name : | T TEJASWI |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Banker |
| City/ State : | GUNTUR / AP |
| Full Name : | VICTORIA RANI |
| Gender/ Age : | Bride / 41 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Human Resources Professional |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | Indira Prakash Mellam |
| Gender/ Age : | Bride / 46 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Others / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Administration Professional |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | CH SUSON MADHURI |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Pentecostal / Brahmin |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / Professor |
| City/ State : | VIZIANAGARAM / AP |
| Full Name : | Ch Suson Madhuri |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Pentecostal / Brahmin |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Doctor |
| City/ State : | Vizianagaram / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Bala Krishna |
| Gender/ Age : | Groom / 36 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Hindu / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Diploma / Engineer Mechanical |
| City/ State : | Kadapa / Andra Pradesh |
| Full Name : | Mallamari Anand |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Pentecostal / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Human Resources Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |