Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Mallamari Anand |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Pentecostal / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Human Resources Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Dr. Venkat Subbarao Manchala |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / ADI ANDHRA |
| Religion/ Mother Tongue : | Hindu / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Doctorate / Professor |
| City/ State : | CHEBROLU / Andhra Pradesh |
| Full Name : | J SHARON |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Methodist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Manager |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | Kanna |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Protestant / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / Engineer |
| City/ State : | Guntur / Michigan |
| Full Name : | k daniel |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Diploma / Accountant |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Blessy Keerthana |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Born Again / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / IT Telecom Professional |
| City/ State : | working at HYDERABAD / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Pashaassep |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | CALVARY TEMPLE / Kamara |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-All / Marathi |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Very Fair |
| Education/ Profession : | SSC / Business Person |
| City/ State : | Киров / Россия |
| Full Name : | markinstoun http://myspace.com |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Protestant / Vadra |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-All / English |
| Height/ Complexion : | 6ft 10in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Government Employee |
| City/ State : | РњРѕСЃРєРІР° / Р РѕСЃСЃРёСЏ |
| Full Name : | JkduusyyqTent |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Assemblies of Yahweh / Chowdhary |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-All / Lambada |
| Height/ Complexion : | 8ft 5in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / Business Person |
| City/ State : | Комсомольск / Россия |
| Full Name : | VEGESINA SUSMITHA |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Manager |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | Dr.T.Akhila |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Doctorate / Doctor |
| City/ State : | Kadapa / Andra pradeah |
| Full Name : | Ainyphync |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Anglican / Episcopal / Bestha |
| Religion/ Mother Tongue : | Jewish / Hindi |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Graduate / Business Person |
| City/ State : | Berlin / Germany |
| Full Name : | angels.union |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Intercaste |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Tamil |
| Height/ Complexion : | 8ft 1in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / Business Person |
| City/ State : | San Francisco / Adult video |
| Full Name : | Jamesbof |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Presbyterian / Sali |
| Religion/ Mother Tongue : | Jewish / Tamil |
| Height/ Complexion : | 6ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Doctorate / Business Person |
| City/ State : | Lusaka / Zambia |
| Full Name : | ZiIappsxoTent |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / Changanacherry Archdiocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Malayalam |
| Height/ Complexion : | 4ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Honours degree / Business Person |
| City/ State : | Суровикино / Россия |
| Full Name : | KAVITHA B |
| Gender/ Age : | Bride / 38 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Manager |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | SdewqwwoTent |
| Gender/ Age : | Bride / 41 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Independent / Knanaya |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-Others / Sindhi |
| Height/ Complexion : | 6ft 6in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | SSC / Business Person |
| City/ State : | Жигулевск / Россия |
| Full Name : | Eddieiromo |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Hosanna / Calicut Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Marathi |
| Height/ Complexion : | 7ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Business Person |
| City/ State : | Andorra La Vella / Andorra |
| Full Name : | TerryRic |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | SPG / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-All / Banjara |
| Height/ Complexion : | 6ft 8in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Masters / Business Person |
| City/ State : | Molodesjnaja / Antarctica |
| Full Name : | Revengazer |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Seventh-day Adventist / Idukki Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-Digambar / Hindi |
| Height/ Complexion : | 7ft 6in / Wheatish |
| Education/ Profession : | SSC / Business Person |
| City/ State : | London / UK |
| Full Name : | tuppreerma |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Melkite / Silpi |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Urdu |
| Height/ Complexion : | 7ft 4in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Business Person |
| City/ State : | Bowling Green / Nebraska |
| Full Name : | BEERA DEEPTHI MOUNIKA |
| Gender/ Age : | Bride / 22 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Not Working |
| City/ State : | RAJAMUNDRY / AP |
| Full Name : | Davidlealf |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Assemblies of Yahweh / Adi Dravida |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Sunni / Lambada |
| Height/ Complexion : | 7ft 4in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | SSC / Business Person |
| City/ State : | Boden / Sweden |
| Full Name : | PhilipCix |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Apostolic / Fernando |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-Digambar / Sindhi |
| Height/ Complexion : | 8ft 10in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Business Person |
| City/ State : | Bijeljina / Bosnia and Herzegovina |
| Full Name : | Dustinrer |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Church of God / Anglo Indian |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-All / Marathi |
| Height/ Complexion : | 7ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Diploma / Business Person |
| City/ State : | Charlotte Amalie / Virgin Islands |