Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Bejgum Daniel |
| Gender/ Age : | Groom / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / fair |
| Education/ Profession : | Others / Marketing Professional |
| City/ State : | hyd / ts |
| Full Name : | BASAMAPLLI John |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Diploma / Executive |
| City/ State : | Kothagudem / Telanagana |
| Full Name : | Dinesh Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / BC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft 2in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Business Person |
| City/ State : | hyderabad / telangana |
| Full Name : | MOSES Gangipogu |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Software Professional |
| City/ State : | ongole / ap |
| Full Name : | Karte Victor prem sagar |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Accountant |
| City/ State : | MAHARASHTRA / MAHARASHTRA |
| Full Name : | Kalpana G |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Doctor / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / fair |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Doctor |
| City/ State : | Kurnool / AP |
| Full Name : | Shashikala |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Government Employee |
| City/ State : | Medak / TELANGANA |
| Full Name : | Aman Gangavarapu |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Kamma |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Consultant |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | D.S SWETHA |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Teacher |
| City/ State : | MAHABOOBNAGAR / TELENGANA |
| Full Name : | Amancha |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Other |
| City/ State : | hyderabad / telangana |
| Full Name : | CHITTARI SADHANA RANI |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Doctor / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / fair |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Doctor |
| City/ State : | NIZAMABAD / TELANGANA |
| Full Name : | Anusha Gurajaanu |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Computer Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Andhrapradesh |
| Full Name : | KARUNA PULI |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Other / Mudiraju |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Computer Professional |
| City/ State : | Hyderabad / T.S |
| Full Name : | MURATOTHI Hebsiba |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | CSI / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Software Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Boddu John Nitin |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Civil Engineer |
| City/ State : | Secunderabad / Telangana |
| Full Name : | SWAPNA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Executive |
| City/ State : | HYDERABAD / TELENGANA |
| Full Name : | Lachireddy Pavani |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Other |
| City/ State : | hyderabad / telangana |
| Full Name : | Usha |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Kamma |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Computer Professional |
| City/ State : | Bangalore / Karnataka |
| Full Name : | KANTEPUD |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Technology / IT / Telecom Professional |
| City/ State : | khammam / telangana |
| Full Name : | Kranthi |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | RomanCatholic / Kamma |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / IT / Telecom Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Yadala |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | CSI / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Other |
| City/ State : | Hyderabad / T.s |
| Full Name : | anusha |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / IT / Telecom Professional |
| City/ State : | hyderabad / telangana |
| Full Name : | D.MARY PREMALATHA |
| Gender/ Age : | Bride / 48 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Manager |
| City/ State : | HYDERABAD / TELANGANA |
| Full Name : | K.PERCY |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / IT / Telecom Professional |
| City/ State : | HYDERABAD / TELANGANA |
| Full Name : | Vanitha |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / BC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / IT / Telecom Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |