Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | kavalakuntla sampurna |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | DenominationNoBar / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Other |
| City/ State : | kadapa / |
| Full Name : | V/ Myrtlesneha V |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Medicine-Physiotherapy / HealthCareProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | sahil saini |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | ChurchofChrist / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / MarketingProfessional |
| City/ State : | ambala / |
| Full Name : | Grace N |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / ITProfessional |
| City/ State : | Boston / |
| Full Name : | pavanakumar madhiri |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Lecturer |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | RAJAN PRAKASH B |
| Gender/ Age : | Groom / 39 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Converted Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Manager |
| City/ State : | HYD / |
| Full Name : | KIRAN PAUL JANA |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Believer |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | G/PRAVEEN KUMAR G |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Others / Other |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Aparna Srija Loda |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Medicine-Physiotherapy / NotWorking |
| City/ State : | Pithapuram / |
| Full Name : | G/T/PERSIS G/T/PERSIS |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Adi-Andhra |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / AdministrationProfessional |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Dr/M/SWETHA Dr/M/SWETHA |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Doctor |
| City/ State : | SECUNDERABAD / |
| Full Name : | Apuroopa Rathnam |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Adi - Andhra Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / NotWorking |
| City/ State : | Naidupet / |
| Full Name : | Praphul Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Computers) |
| City/ State : | Bangalore / |
| Full Name : | NULIGONDA/SATISH KUMAR NULIGONDA/SATISH KUMAR |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / FinanceProfessional |
| City/ State : | KARIMNAGAR / |
| Full Name : | YAGNA TEJA YAGNA TEJA |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Asha Gothumukkala |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | RomanCatholic / Agni kula Kshatriya |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Student |
| City/ State : | vizianagaram / |
| Full Name : | SADHNA REDDY |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / HealthCareProfessional |
| City/ State : | hyd / |
| Full Name : | SUSHMITHA S |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / ComputerProfessional |
| City/ State : | GUNTUR / |
| Full Name : | SUCHITRA GUNDE |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Nurse |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | SHALINI S |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Born again |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Law / Professor |
| City/ State : | HYD / |
| Full Name : | Deva kumari Bandi |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / BC A |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / NotWorking |
| City/ State : | guntur / |
| Full Name : | VIJAY R |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | HYD / |
| Full Name : | Sravan Kumar Peraka |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Manager |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | DIVYA G |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / BC-C (MD) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | KURNOOL / |
| Full Name : | SUCHITRA BANDGHANADHAM |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Roman Catholic |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Technology / ComputerProfessional |
| City/ State : | TANDUR / |