Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | MELVIN JOY BANDI |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Computer Professional |
| City/ State : | VISAKHAPATNAM / AP |
| Full Name : | Anil Kumar Uppuleti |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Hindu / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Engineering / Engineer |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | ANAND G |
| Gender/ Age : | Groom / 41 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Akula Pinapati |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Teacher |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | VENKATESH BALLA |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / Manager |
| City/ State : | SIDDIPET / |
| Full Name : | Esther Lingani |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / MediaProfessional |
| City/ State : | Karimanagr / |
| Full Name : | Chindadi Rebecca |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / NotWorking |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | Jaya Janya Joshi Mylabathula |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Teacher |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | valeru Raja Nidarsan |
| Gender/ Age : | Groom / 40 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Education / BusinessPerson |
| City/ State : | Guntur / |
| Full Name : | B/PADMAVATHI B/PADMAVATHI |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga(sc) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Other |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | AKULA MAYURI AKULA MAYURI |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga(sc) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / GovernmentEmployee |
| City/ State : | HANMAKONA / |
| Full Name : | BYDELA/KAMALARANI BYDELA/KAMALARANI |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / Other |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | B/KRUPAVATHI B/KRUPAVATHI |
| Gender/ Age : | Bride / 41 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / SC-B(Madiga) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Commerce / ComputerProfessional |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | M/ANIL KUMAR M/ANIL KUMAR |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / SC-B(Madiga) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / MedicalProfessional |
| City/ State : | RANGA REDDY DIST / |
| Full Name : | J/Sushma J/Sushma |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Other |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | VERGHESE/PRODDOKU VERGHESE/PROODDOKU |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Banker |
| City/ State : | HYDRABAD / |
| Full Name : | paul inad |
| Gender/ Age : | Groom / 41 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Adi-Andhra |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / GovernmentEmployee |
| City/ State : | durg / |
| Full Name : | DANIEL KOTHAPALLI |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / BusinessPerson |
| City/ State : | HYD / |
| Full Name : | joshua daniel marri |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / ITProfessional |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | Caleb Ronald Munigety |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Ph D / Manager |
| City/ State : | kakinada / |
| Full Name : | Praveen Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Protestant |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / CustomerSupportProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | PUNAMALLI MARTHA VIMALA |
| Gender/ Age : | Bride / 47 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / GovernmentEmployee |
| City/ State : | nellore / |
| Full Name : | Vijaya Kumar Gunturu |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Professor |
| City/ State : | Guntur / |
| Full Name : | petta mary marry |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Adi (BC-C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Medicine-Physiotherapy / Other |
| City/ State : | kkd / |
| Full Name : | petta Sumeyeon Sumeyeon |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Adi (BC-C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Other |
| City/ State : | kakinada / |