Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Jessy Sneha Jessy Sneha |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Computers) |
| City/ State : | Chennai, Tamil Nadu, India / |
| Full Name : | Alisa Jhonson Alisa Jhonson |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | AssembliesofGod / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Project) |
| City/ State : | Kurnool, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Aruna N Aruna N |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Engineer(Project) |
| City/ State : | Suryapet, Telangana, India / |
| Full Name : | Sampoornalatha B Sampoornalatha B |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Project) |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Sunanda Adda Sunanda Adda |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Project) |
| City/ State : | Kakinada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Aruna Kumari Aruna Kumari |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Engineer(Project) |
| City/ State : | Benguluru, Karnataka, India / |
| Full Name : | Marie Pushpa Kanikarla Marie Pushpa Kanikarla |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Engineer(Project) |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, Australia / |
| Full Name : | PREMAKUMARI B PREMAKUMARI B |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Technician |
| City/ State : | Madanapalle, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sravanthi Gudidala Sravanthi Gudidala |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Madiga(sc) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Technician |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Anusha Reddy Anusha Reddy |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Others / Technician |
| City/ State : | Chittoor / |
| Full Name : | Suneeta Lakkonda |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / S T |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / ITProfessional |
| City/ State : | Peddapuram / |
| Full Name : | Esther Rani A Esther Rani A |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga(sc) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Ph D / TrainingProfessional |
| City/ State : | Prakasam, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Anusha Bale Anusha Bale |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Student |
| City/ State : | Eluru, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Minny Prasanthini Minny Prasanthini |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / TrainingProfessional |
| City/ State : | Karimnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | Talari Mounika Talari Mounika |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Student |
| City/ State : | Sangareddy , Telangana, India / |
| Full Name : | Mura Badunapuram Mura Badunapuram |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Yerukula |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / TrainingProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | PRASHASTHI KONDEPOGU |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | Prakasam / |
| Full Name : | Manju Davis Manju Davis |
| Gender/ Age : | Bride / 44 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / TrainingProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Tabita Pulluri |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / BC A |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / Student |
| City/ State : | Rajahmundry / |
| Full Name : | MADHURI TATAPUDI MADHURI TATAPUDI |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Student |
| City/ State : | Kadapa, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sunanda Martha Arravelli Sunanda Martha Arravelli |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Student |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Esther Rani Esther Rani |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Education / Teacher |
| City/ State : | Jogulamba Gadwal, Telangana, India / |
| Full Name : | MURALI PICHIKE MURALI PICHIKE |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Sunitha Nagathota Sunitha Nagathota |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Manager |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, United Kingdom / |
| Full Name : | Vijay Kumar Kokkeragadda Vijay Kumar Kokkeragadda |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Khammam, Andhra Pradesh, India / |