Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Rajesh K Rajesh K |
| Gender/ Age : | Groom / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Pavani Pilli Pavani Pilli |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / |
| Denomination/ Caste : | AssembliesofGod / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Other |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, United Kingdom / |
| Full Name : | Keerthi Pullagura Keerthi Pullagura |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / HealthCareProfessional |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, United States Of America / |
| Full Name : | Srilatha Bunga Srilatha Bunga |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, United States Of America / |
| Full Name : | Ejjina M S Raju Ejjina M S Raju |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Rajahmundry, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | John Pulla John Pulla |
| Gender/ Age : | Groom / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ITProfessional |
| City/ State : | Warangal, Telangana, India / |
| Full Name : | SUNDEEP KUMAR G SUNDEEP KUMAR G |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Warangal, Telangana, India / |
| Full Name : | Suresh Paul J Suresh Paul J |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Rekha Sodadasi Rekha Sodadasi |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Srikanth B Srikanth B |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Manikya Glory Maddala Manikya Glory Maddala |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Deepa Kola Deepa Kola |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Goud?s |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / Student |
| City/ State : | Karimnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | Mariya Konde Mariya Konde |
| Gender/ Age : | Bride / 41 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Hemalatha K Hemalatha K |
| Gender/ Age : | Bride / 44 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Other / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / TG |
| Full Name : | VELPULA ARUNA VELPULA ARUNA |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Others / Banker |
| City/ State : | Kurnool, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Shantha Kumari Shantha Kumari |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Vijaya Bharathi Vijaya Bharathi |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft / Fair |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Student |
| City/ State : | Ongole, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Bindu Hima Bindu Hima |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Prashanthi Govada Prashanthi Govada |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | CSI / Adi - Andhra Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / TG |
| Full Name : | Kiranmayi M Kiranmayi M |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Student |
| City/ State : | Bhimavaram, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Sunaine Vedangi Sunaine Vedangi |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Student |
| City/ State : | Visakhapatnam / AP |
| Full Name : | USHA KUMARI KORUKOLLU USHA KUMARI KORUKOLLU |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Teacher |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Priyanka Darivemula Priyanka Darivemula |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Banker |
| City/ State : | Ongole, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Sunitha Palthiya Sunitha Palthiya |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / S T |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Student |
| City/ State : | Khammam, Telangana, India / TG |
| Full Name : | Rose Mary Rose Mary |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 4ft 10in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Student |
| City/ State : | Karimnagar, Telangana, India / TG |