Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | K Shivashankar |
| Gender/ Age : | Groom / 40 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Manager |
| City/ State : | Banglore / Karnataka |
| Full Name : | S Emileena Sasya Paul |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Not Working |
| City/ State : | NA / NA |
| Full Name : | PALLAPOTHULA SANDEEP |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / IT Telecom Professional |
| City/ State : | K H A M M A M / TS |
| Full Name : | K RAHUL |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Do not wish to specify |
| City/ State : | SECUNDRABAD / TS |
| Full Name : | Dhanush reddy |
| Gender/ Age : | Groom / 40 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / IT Telecom Professional |
| City/ State : | Hindupur / AP |
| Full Name : | LelandPat |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | LEF / Patnaik |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-All / Urdu |
| Height/ Complexion : | 7ft 4in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | SSC / Business Person |
| City/ State : | Piran / Slovenia |
| Full Name : | Daniel |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | LEF / Chowdhary |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Manager |
| City/ State : | Hydeabad / Telangana |
| Full Name : | GANDI DORATHY |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft / Wheatish |
| Education/ Profession : | Graduate / Banker |
| City/ State : | HYDERABAD / TG |
| Full Name : | Chepoju karuna sri |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1500 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Church of Christ / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Do not wish to specify |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | U S DANIEL SHUBHAKER |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / Mudiraju |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Administration Professional |
| City/ State : | HASTINAPURAM, HYD / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Govindu mounika |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Graduate / Nurse |
| City/ State : | warangal / telangana |
| Full Name : | Dr BRUNDA FLORENCE |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Dentist |
| City/ State : | hyderabad / TS |
| Full Name : | Rebecca Alekhya Pitta |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Do not wish to specify |
| City/ State : | Vishakapatnam / AP |
| Full Name : | Kambhampati Shobha Rani |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Pharmacist |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | Sirisha A |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / IT Telecom Professional |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | Arunkumar |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Protestant / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Tamil |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Diploma / Technician |
| City/ State : | Banglore / Karnataka |
| Full Name : | Vasantha Priya |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Banker |
| City/ State : | Visakhapatnam / AP |
| Full Name : | Priyanka Apoorva Lydia |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Professor |
| City/ State : | hyderabad / TS |
| Full Name : | P SOFIA |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Doctor |
| City/ State : | KADAPA / AP |
| Full Name : | Dr Susan |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Doctor |
| City/ State : | Warangal -Rural / Telangana |
| Full Name : | Chintapalli Prasanth Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Others / Setti Balija |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Software professional |
| City/ State : | Kakinada / AP |
| Full Name : | EVANGELINE BETSY AKKIDAS |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Do not wish to specify |
| City/ State : | Vijayawada / AP |
| Full Name : | D SUNITHA |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / IT Telecom Professional |
| City/ State : | KURNOOL / AP |
| Full Name : | Balla Ratna Raju |
| Gender/ Age : | Groom / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Engineer |
| City/ State : | Rajahmundry / AP |
| Full Name : | Mallesh |
| Gender/ Age : | Groom / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / BC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Others / Preacher |
| City/ State : | Bellary / Karnataka |