Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | MOSES B MOSES B |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Others / InteriorDesigner |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Emme Ryderbabu Emme Ryderbabu |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Lawyer |
| City/ State : | Ongole, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Amos Chikurthi Amos Chikurthi |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Lawyer |
| City/ State : | Unknown, Goa, India / |
| Full Name : | KATIKALA KARUNA RAJU KATIKALA KARUNA RAJU |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Lawyer |
| City/ State : | Gudivada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Hemanth Raj D/R Hemanth Raj D/R |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | AssembliesofGod / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Lecturer |
| City/ State : | Bellary, Karnataka, India / |
| Full Name : | Domathoti Ajay Domathoti Ajay |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | SeventhDayAdventist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / LegalProfessional |
| City/ State : | Kadapa, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Saikrishna Sunkara Saikrishna Sunkara |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / LegalProfessional |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Pavan Marneni Pavan Marneni |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Chowdary |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Manager |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Yeshwanth Kumar Yeshwanth Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Other / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Others / Manager |
| City/ State : | Ongole, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | shyam dommeti |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Rajaka |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Engineer(Computers) |
| City/ State : | Rajahmundry / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Rakesh Babu Dukka |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | RomanCatholic / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Manager |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | Duppati Devi |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | RomanCatholic / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Vishakapatnam / Andhrapradesh |
| Full Name : | Arun Anandaraj |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Commerce / ITProfessional |
| City/ State : | Bangalore / |
| Full Name : | SOWMYA RANI MANTRI |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 11in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Accountant |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Jabez Raju |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | J / Singura J / Singura |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Oormila Heleena |
| Gender/ Age : | Groom / 47 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Professor |
| City/ State : | coimbatore / |
| Full Name : | Kaneru Manoj Kumar Kaneru Manoj Kumar |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Bestha |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / |
| Education/ Profession : | Others / Self-employedPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Bhupathi Raju Varma Bhupathi Raju Varma |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Others / Self-employedPerson |
| City/ State : | Krishna, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Raj Kiran Raj Kiran |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Vijayawada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | VENKATA RAMANA VENKATA RAMANA |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Karimnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | Jesse Japheth Damara Jesse Japheth Damara |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Mounik Kusuma |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Sharon Rose |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Tamil |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / Computer Professional |
| City/ State : | IRVING / TEXAS |
| Full Name : | Suresh Babu Thirumalasetty |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Hosanna / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Scientist |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |