Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Thommandru Anusha |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Protestant / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Not Working |
| City/ State : | VIJAYAWADA / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Sravya BAYYA |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | BIBLE MISSION / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Diploma / Administration Professional |
| City/ State : | Charla / Telangana |
| Full Name : | EPPILI REVATHI |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Pentecostal / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Computer Professional |
| City/ State : | Visakhapatnam / Andhra Pradesh |
| Full Name : | N Sarah Margret |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Student |
| City/ State : | Hubli / Karnataka |
| Full Name : | Kali Anusree |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Software professional |
| City/ State : | Visakhapatnam / Andhra Pradesh |
| Full Name : | U DORA BABU |
| Gender/ Age : | Groom / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Others / Technician |
| City/ State : | HYDERABAD / TELANGANA |
| Full Name : | Sravya bayya |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | BIBLE MISSION / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Dark |
| Education/ Profession : | Diploma / Engineer |
| City/ State : | Cherla / Telangana |
| Full Name : | GOLLAPALLI SRAVANTHI |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Accountant |
| City/ State : | MANCHERIAL / TELANGANA |
| Full Name : | K Selvakumari |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / Adi Dravida |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Teacher |
| City/ State : | Chittoor / Andhra Pradesh |
| Full Name : | SATYALA SATYAPRIYA |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Doctor |
| City/ State : | E GODAVARI / ANDHRAPRADESH |
| Full Name : | SILUMULA AMOS |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / Artisan |
| City/ State : | HYDERABAD / TELANGANA |
| Full Name : | Ruthu sandepogu |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Pentecostal / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 4ft 8in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Intermediate / Sales Professional |
| City/ State : | Sattenapalli, guntur district / Andhra Pradesh |
| Full Name : | PETER DESOUZA |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / English |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Intermediate / Administration Professional |
| City/ State : | MANGALORE / KARNATAKA |
| Full Name : | ANKIDI SUNITHA |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / Health Care Professional |
| City/ State : | HYDERABAD / TELANGANA |
| Full Name : | Sheela.Thalla |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs4500 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Nurse |
| City/ State : | Kothagudem / Telangana |
| Full Name : | D ALTAF |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / IT Telecom Professional |
| City/ State : | CHENNAI / TAMILNADU |
| Full Name : | D BANU |
| Gender/ Age : | Bride / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / IT Telecom Professional |
| City/ State : | BANGALORE / KARNATAKA |
| Full Name : | PYNAM HASITHA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / Do not wish to specify |
| City/ State : | PRAKASAM / ANDHRAPRADESH |
| Full Name : | MARY KOLA |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Teacher |
| City/ State : | GUNTUR / ANDHRAPRADESH |
| Full Name : | Prem chandu battu |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Pentecostal / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Preacher |
| City/ State : | Siddipet / Telangana |
| Full Name : | Bhaskara Rao Tatikonda |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Seventh-day Adventist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Computer Professional |
| City/ State : | Mandapeta / Andhra Pradesh |
| Full Name : | AMAR PREM MANGALAPUDI |
| Gender/ Age : | Groom / 42 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Doctor |
| City/ State : | USA / USA |
| Full Name : | AMAR MADHURI MANGALAPUDI |
| Gender/ Age : | Bride / 41 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Doctor |
| City/ State : | USA / USA |
| Full Name : | AMAR JYOTHI MANGALAPUDI |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Doctor |
| City/ State : | USA / USA |
| Full Name : | PEDDI ANAND |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / BC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | SSC / Do not wish to specify |
| City/ State : | VIJAYAWADA / andhrapradesh |