Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | James Abhijay |
| Gender/ Age : | Groom / 40 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Ph D / Self-employedPerson |
| City/ State : | New Delhi / Delhi |
| Full Name : | Roy Mathew |
| Gender/ Age : | Groom / 55 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / HealthCareProfessional |
| City/ State : | Mount Barker / Australia |
| Full Name : | Divij Gulati |
| Gender/ Age : | Groom / 37 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / ComputerProfessional |
| City/ State : | Tallahassee / FL |
| Full Name : | evangeline blessy |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Doctor |
| City/ State : | vijayawada / |
| Full Name : | chandini moparthi |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | D/S SWETHA D/S SWETHA |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Teacher |
| City/ State : | MAHABOOBNAGAR / |
| Full Name : | Balavari Ruby Kerolin |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Protestant |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Banker |
| City/ State : | warangal / |
| Full Name : | SADHANA DARLA |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | RomanCatholic / SC-C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Engineer(Project) |
| City/ State : | NELLORE / |
| Full Name : | andrapati elina |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Other |
| City/ State : | cheerala / |
| Full Name : | Regina Khakha |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | NEW DELHI / |
| Full Name : | Amulya Jennifer Divakar |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Protestant |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Manager |
| City/ State : | Bangalore / |
| Full Name : | chandini M |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Consultant |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | SEKAR REDDY P |
| Gender/ Age : | Groom / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | DenominationNoBar / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / BusinessPerson |
| City/ State : | Bangalore / Karnataka |
| Full Name : | Ravi Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / |
| Denomination/ Caste : | DenominationNoBar / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / ITProfessional |
| City/ State : | Bangalore / |
| Full Name : | Ethan dr |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Ph D / Professor |
| City/ State : | vijayawada / |
| Full Name : | mounika mounika |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / MedicalProfessional |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | Mary Mary |
| Gender/ Age : | Bride / 51 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Others / Librarian |
| City/ State : | Kurnool / |
| Full Name : | Ravi Kumar Nakka |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | visakhapatnam / AP |
| Full Name : | ARUPULA JOHN ARUPULA JOHN |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Other |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | BALA CH |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | RomanCatholic / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Designer |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Dilip kumar Satta |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | PAMULA MAMATHA |
| Gender/ Age : | Bride / 46 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Other |
| City/ State : | BHIMAVARAM / |
| Full Name : | SIVA KUMAR BOMMISETTI |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / MedicalProfessional |
| City/ State : | VIJAYAWADA / AP |
| Full Name : | keziah keziah |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Born again |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Banker |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | judson jerusha |
| Gender/ Age : | Bride / 46 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Commerce / Accountant |
| City/ State : | hyderabad / |