Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | S/Ajay kumar S/Ajay kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / MarketingProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | Pradeep Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / NA Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / ComputerProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | Garikapati Syamala Nandivardhana devi |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Medicine-Dental / Dentist |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Boddu Pruthvi Mahipal |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / MarketingProfessional |
| City/ State : | Adilabad / |
| Full Name : | solomon raj |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Science / BusinessPerson |
| City/ State : | sangareddy / TS |
| Full Name : | Amancha Shravan Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Other |
| City/ State : | hyderabad / TS |
| Full Name : | Garnepudi Nelson Vijay Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / ProductDesigner/ProductManager |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | Sumanth Kakarla |
| Gender/ Age : | Groom / 40 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / BusinessPerson |
| City/ State : | Pod / AP |
| Full Name : | raghu varma |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Architect |
| City/ State : | hyderabad / TS |
| Full Name : | y giri(james) |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / BusinessPerson |
| City/ State : | nellore / AP |
| Full Name : | Vijay pasula |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Madiga(sc) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Ph D / HealthCareProfessional |
| City/ State : | WARANGAL / |
| Full Name : | Kailasakota Karteek |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Designer |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | Sunil Babu |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Adi Andhra Christian BC-C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Bangalore / Karnataka |
| Full Name : | Dr/Syamala Nandhivardhana Devi Dr/Syamala Nandhivardhana Devi |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Dental Surgery / Dentist |
| City/ State : | vizag / |
| Full Name : | K/SAMUEL BENJAMIN K/SAMUEL BENJAMIN |
| Gender/ Age : | Groom / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Other |
| City/ State : | MARKAPUR / AP |
| Full Name : | CHITTARI SADHANA RANI CHITTARI SADHANA RANI |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Doctor |
| City/ State : | NIZAMABAD / |
| Full Name : | K/MERCY K/MERCY |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / FashionDesigner |
| City/ State : | KADAPA / AP |
| Full Name : | Anusha Guraja |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ComputerProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | PRAVALIKA ELLANDULA |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Lecturer |
| City/ State : | WARANGA / |
| Full Name : | Muvvala Pavani |
| Gender/ Age : | Bride / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Arya ? Vysha |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Other |
| City/ State : | Vijayawada / |
| Full Name : | PETER PULI PETER PULI |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mudiraj |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Other |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | KARUNA PULI KARUNA PULI |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mudiraj |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ComputerProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Muthyala Shniy vijaya |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Other |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Bhairapaka Sujith |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Scientist |
| City/ State : | Warangal / TS |
| Full Name : | Jannu Sneha |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Lecturer |
| City/ State : | Warangal / |