Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | S/SANDHYA S/SANDHYA |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Nurse |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Atluri ashwini |
| Gender/ Age : | Bride / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Lecturer |
| City/ State : | ts / |
| Full Name : | MERUGU EMMANUEL |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Qualityinspector |
| City/ State : | SECUNDRABAD / TS |
| Full Name : | PODDUTURI SHARADA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | HYD / |
| Full Name : | Avula/ Avula/Swetha/ |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Other |
| City/ State : | Warangal / |
| Full Name : | Sampath Peyyila |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Eluru / AP |
| Full Name : | Raja / |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | D Sravani |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 8in / |
| Education/ Profession : | Others / Nurse |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | V/Mary Manju |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / ComputerProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Ashok Raju |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | MURARI MERCY SULOCHANA |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Other |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | raju santhi |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Other / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Accountant |
| City/ State : | panjagutta / TS |
| Full Name : | Vijay Kumar P |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga(sc) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / ComputerProfessional |
| City/ State : | Secunderabad / TS |
| Full Name : | SWARNA SHARON |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / NotWorking |
| City/ State : | KAZIPET / |
| Full Name : | Kumar bandi |
| Gender/ Age : | Bride / NA Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Other |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | kommara Nitishbabu |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / AP |
| Full Name : | RAJESH JANIPATI |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / GovernmentEmployee |
| City/ State : | visakhapatnam / AP |
| Full Name : | GUDAVALLI SATYAJA |
| Gender/ Age : | Bride / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Ananth Raj |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Accountant |
| City/ State : | Kadapa / AP |
| Full Name : | Manjula Nelapatla |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Student |
| City/ State : | Guntur / |
| Full Name : | p/premalatha p/premalatha |
| Gender/ Age : | Bride / 45 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / SoftwareConsultant |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | dorset mounika |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Methodist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / SoftwareConsultant |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | GUDAPATI MOUNISHA |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / NotWorking |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | VADDI APURVA |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Project) |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | D/SUDHA RANI D/SUDHA RANI |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Manager |
| City/ State : | HYDERABAD / |