Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Sheela Raj |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Accountant |
| City/ State : | Bangalore / |
| Full Name : | Sowmya Dagani |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Pharmacist |
| City/ State : | vijayawada / |
| Full Name : | Esther Grace Esther Grace |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Other |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Reene Veeravalli |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Setti Balija |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Others / NotWorking |
| City/ State : | Mancherial / |
| Full Name : | ashbel joshua |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | CSI / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Manager |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Divya Vutla |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Chowdary |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / NotWorking |
| City/ State : | CHANDRAPUR / |
| Full Name : | NV/Victor NV/Victor |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Other / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / ComputerProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | sharath chand zakkam |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | hyderabad / TS |
| Full Name : | Enosh G |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Velama |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Executive |
| City/ State : | Vishakapatnam / TS |
| Full Name : | Rani A |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Others / Nurse |
| City/ State : | Sangareddy district / |
| Full Name : | Abhinav K |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | Prathyusha M |
| Gender/ Age : | Bride / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Nellore / |
| Full Name : | Mounika Blessy Mittireddy |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Evangelical / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Yesu das Attem |
| Gender/ Age : | Groom / NA Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mudiraj |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Commerce / ComputerProfessional |
| City/ State : | Mancherial / TS |
| Full Name : | Dr/Ch/Sushma Dr/Ch/Sushma |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga(sc) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Doctor |
| City/ State : | Hanamkonda / |
| Full Name : | S Ruth Ramya |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Doctor |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | S J DAYARATNAM |
| Gender/ Age : | Groom / 55 Years |
| Marital Status : | Widowed |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | CSI / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | Konduru Santhi |
| Gender/ Age : | Bride / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Karre Jagadheeshwar |
| Gender/ Age : | Groom / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Hyderabad / telangana |
| Full Name : | Kamatham Praneethkumar |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft 10in / |
| Education/ Profession : | Others / Technician |
| City/ State : | Bhimavaram / |
| Full Name : | Gade Pranusha Reddy |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Foodindustrytechnologist |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Noel Babu Ravela |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Science / HealthCareProfessional |
| City/ State : | Guntur / Andhara Pradesh |
| Full Name : | Rushyanth M |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | RomanCatholic / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Others / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Tarnaka / TS |
| Full Name : | Esther Betsy |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Manager |
| City/ State : | Chennai / |
| Full Name : | Daniyel Yedluri |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Ongole / AP |