Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Kancherla Vamsi Kancherla Vamsi |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / ITProfessional |
| City/ State : | GUNTUR / |
| Full Name : | J/DEEPTHI J/DEEPTHI |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Other |
| City/ State : | KOTHAGUDEM / |
| Full Name : | Bellam konda/Tanaja Bellam konda/Tanaja |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Goud?s |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / SoftwareConsultant |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | SUGARAJU ARUN KUMAR S |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | RomanCatholic / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in - 175cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / SalesProfessional |
| City/ State : | KURNOOL / |
| Full Name : | Z/ASHA KUMARI Z |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Widowed |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Teacher |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | MANISHA KOMARAVALLI |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Adi Andhra Christian BC-C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Student |
| City/ State : | VISAKHAPATNAM / |
| Full Name : | G/KAVITHA G |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Other |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Dishod Babu Surupalli |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in - 175cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Manager |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | TADEAPALLAI/JYOTHI KALYANI T |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | NIDADAVOLU / |
| Full Name : | ARUN KUMAR M |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft 1in - 185cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / SoftwareConsultant |
| City/ State : | SECUNDRABAD / |
| Full Name : | Sujatha baday |
| Gender/ Age : | Bride / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / GovernmentEmployee |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | Bharath Reddy simon |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in - 172cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | chatakondu karthik uday bhaskar |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / BC-C-chritian mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in - 170cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Self-employedPerson |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | Ruby Raja Nalini Thera |
| Gender/ Age : | Bride / 44 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Education / GovernmentEmployee |
| City/ State : | vijaywada / |
| Full Name : | sharon roja roja |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in - 167cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / NotWorking |
| City/ State : | palkol / |
| Full Name : | Samson Alladi |
| Gender/ Age : | Groom / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft 1in - 185cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / Policeofficer/inspector |
| City/ State : | Vijayawada / |
| Full Name : | Vinod Kumar Bandikallu |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in - 172cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Banker |
| City/ State : | Guntur / |
| Full Name : | SHARON SUNNY |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in - 172cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Project) |
| City/ State : | THIRUVANANTHAPURAM / |
| Full Name : | Vijaya Lakshmi |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Commerce / Banker |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | jyothimani thota |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | RomanCatholic / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Executive |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | Annie Variganji |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala (BC-C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | CAROL KAVITHA C |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in - 154cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Manager |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | K/M/APARANGITHA K |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / AdministrationProfessional |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | M/JOSHVA M |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Methodist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft 1in - 185cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Manager |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | D/MENAKA D |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Other |
| City/ State : | HYDERABAD / |