Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | sharoon p |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | DenominationNoBar / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Medicine-Physiotherapy / Doctor |
| City/ State : | kadapa / |
| Full Name : | Y SYAMALA RANI |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | ChurchofChrist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Pharmacist |
| City/ State : | KHAMMAM / |
| Full Name : | CH R RAJ Ch/R RAJ |
| Gender/ Age : | Groom / 56 Years |
| Marital Status : | Widowed |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in - 167cm / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Other |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | BONIGE MARY SOWJANYA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Audiologist |
| City/ State : | GUNTUR / |
| Full Name : | G ARUN |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Believer |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in - 172cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Other |
| City/ State : | VIKARABAD / |
| Full Name : | M/MARY SUVARNA / |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in - 154cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / Qualityinspector |
| City/ State : | HYD / |
| Full Name : | MEKALA NAVYASREE |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / GovernmentEmployee |
| City/ State : | NALAGONDA / |
| Full Name : | P NEELIMA / |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | HYD / |
| Full Name : | SUSHMA LAVANYA LATHA MATHANGI |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in - 167cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / NotWorking |
| City/ State : | NUZVID / |
| Full Name : | P AKHILA ROSELIN / |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Chowdary |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | BHADRADRI / |
| Full Name : | Rudrapogu Nissi Solomon |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / Teacher |
| City/ State : | guntur / |
| Full Name : | DARSHANAM SARITHA RANI |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Executive |
| City/ State : | HYDRABAD / |
| Full Name : | PHIBA P |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Manager |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | M/STEPHI JOHN M |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / InteriorDesigner |
| City/ State : | HYDRABAD / |
| Full Name : | V/ JOSEPH RAVI TEJA V |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in - 175cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Chemicalresearcher/Chemicaltechnologist |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | N/P/SWATHI N |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Other |
| City/ State : | HYDRABAD / |
| Full Name : | V/JAISaN V |
| Gender/ Age : | Groom / 41 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Education / GovernmentEmployee |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | I/ARUNA I |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / Other |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | VARSHA R |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Consultant |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | SHAILAJA K |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Raghu Babu |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Chowdary |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in - 180cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Commerce / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Secunderabad / |
| Full Name : | M/MOSSEY M |
| Gender/ Age : | Bride / 44 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / GovernmentEmployee |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Rakesh Kumar Reddy Nemalidinne |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft 1in - 185cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / ComputerProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | E SHIRISHA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Other |
| City/ State : | HYD / |
| Full Name : | P EMMANUEL VIJAYAKUMAR |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in - 170cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / NotWorking |
| City/ State : | HYD / |