Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | D KRISHNAVENI |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Lecturer |
| City/ State : | GADWAL / |
| Full Name : | P SWATHIRATNA / |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in - 167cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Pharmacy / Other |
| City/ State : | HYD / |
| Full Name : | Premkiran Reddy |
| Gender/ Age : | Groom / 41 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in - 170cm / |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Self-employedPerson |
| City/ State : | beaumont / |
| Full Name : | SOKKULA SUMALINI JANICE S |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Pharmacy / Manager |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Harini Sikha |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Computers) |
| City/ State : | Guntur / |
| Full Name : | Rajani T |
| Gender/ Age : | Bride / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in - 167cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / Student |
| City/ State : | Pune / |
| Full Name : | Selina Spritu |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | Secunderabad / |
| Full Name : | Jyothirmai Matha |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in - 154cm / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | Banglore / |
| Full Name : | E PRIYANKA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / HealthCareProfessional |
| City/ State : | VIJAYWADA / |
| Full Name : | deva kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 39 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | DenominationNoBar / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in - 177cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / CivilEngineer |
| City/ State : | bangalore / |
| Full Name : | Maddila Rajasekhar |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / Executive |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | R APARAJITHA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | DAVID RAJ s/p |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in - 177cm / |
| Education/ Profession : | Medicine-Physiotherapy / Physiotherapist |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | B/PRADEEP B |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Development Administration / ITProfessional |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Vimala D |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Eluru / |
| Full Name : | MAHESH Y |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / |
| Denomination/ Caste : | Evangelical / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Engineer(Computers) |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | GURRAM SRAVANTHI G |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Professor |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | HARRY RUBEN H |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | RomanCatholic / Roman Catholic |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Other |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | ALOK ABHINAV BODA |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in - 172cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Other |
| City/ State : | NALGONDA / |
| Full Name : | Prameela Serra |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / ComputerProfessional |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | Jabez Raju |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Graduate / Government Employee |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | MOHAN KUMAR CHILAKAPATI |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Director |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | M/UMA RAJESHWARI M |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Hilda pullela pullela |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Adi-Andhra |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Teacher |
| City/ State : | amalapuram / |
| Full Name : | Anil Kumar Geddam |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in - 172cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / BusinessPerson |
| City/ State : | visakhapatnam / |