Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Sesha Ratna Rekha Boggavarapu Sesha Ratna Rekha Boggavarapu |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / ComputerProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Mamilla Jennifer Mamilla Jennifer |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ComputerProfessional |
| City/ State : | Medchal, Telangana, India / |
| Full Name : | Byula Rapaka Byula Rapaka |
| Gender/ Age : | Bride / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / NotWorking |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Divya Neelam Divya Neelam |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ComputerProfessional |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Shailey Sankeertana C/K/ Shailey Sankeertana C/K/ |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Balija |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / ComputerProfessional |
| City/ State : | Bellary, Karnataka, India / |
| Full Name : | Jyothi Yadav Jyothi Yadav |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ComputerProfessional |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | SHRUTHI GEETHIKA REENIGUNTA SHRUTHI GEETHIKA REENIGUNTA |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / ComputerProfessional |
| City/ State : | Nizamabad, Telangana, India / |
| Full Name : | P Sumalatha P Sumalatha |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ComputerProfessional |
| City/ State : | Medak, Telangana, India / |
| Full Name : | Name Later Name Later |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / BC-C (Madiga) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Rose Kristler Rose Kristler |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / ComputerProfessional |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Deepthi Havila Devarapalli |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Dental Surgery / ITProfessional |
| City/ State : | Guntur / |
| Full Name : | SOWMYA YATA SOWMYA YATA |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Lecturer |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Priyanka Bellapukonda Priyanka Bellapukonda |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ComputerProfessional |
| City/ State : | Kakinada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | MAMILLAPALLI Sowjanya MAMILLAPALLI Sowjanya |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Neelima Anampally Neelima Anampally |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Nizamabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Monica Athalaiah Maddur Paul Monica Athalaiah Maddur Paul |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Agriculture / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Mahbubnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | C/DEV KUMAR C/DEV KUMAR |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mudiraj |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Executive |
| City/ State : | KADAPA / |
| Full Name : | Pondi Alok Pani |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Government Employee |
| City/ State : | Bhadrachalam / Telangana |
| Full Name : | P BALRAJ |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | CALVARY TEMPLE / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Others / Medical Professional |
| City/ State : | hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Glory Tabitha Unnamatla Glory Tabitha Unnamatla |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Doctor |
| City/ State : | Vishakapatnam, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Dr/Deepthi Kalapala Dr/Deepthi Kalapala |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | Krishna, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Dr Swaroopa Rani Dr Swaroopa Rani |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Divvya Munigela Divvya Munigela |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Doctor |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Prasanthi Banka Prasanthi Banka |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Niveditha B Niveditha B |
| Gender/ Age : | Bride / 43 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Doctor |
| City/ State : | Rajahmundry, Andhra Pradesh, United States Of Amer / |