Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | John M John M |
| Gender/ Age : | Groom / 42 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / TS |
| Full Name : | Raj Kumar D Raj Kumar D |
| Gender/ Age : | Groom / 44 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / MediaProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | ANUPAM SACHAN ANUPAM SACHAN |
| Gender/ Age : | Groom / 39 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Manager |
| City/ State : | Delhi, DELHI, United Kingdom / |
| Full Name : | JASHUVA SUNIL TANGIRALA JASHUVA SUNIL TANGIRALA |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Executive |
| City/ State : | Vijayawada, Andhra Pradesh, India / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Ramesh Mande Ramesh Mande |
| Gender/ Age : | Groom / 45 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Technician |
| City/ State : | Vijayawada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | KP SUNDEEP KP SUNDEEP |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Manager |
| City/ State : | Hyderabad, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Ajaynaidu Dayala Ajaynaidu Dayala |
| Gender/ Age : | Groom / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Krishna, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Rahul Naidu Rahul Naidu |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Eluru, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Kadali Hanoke Kadali Hanoke |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Diploma / BusinessPerson |
| City/ State : | Tenali, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Dilip Satta Dilip Satta |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Sandeep Rejeti |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / BusinessPerson |
| City/ State : | Vizianagaram / |
| Full Name : | Venkat Reddy Venkat Reddy |
| Gender/ Age : | Groom / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Setti Balija |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Diploma / BusinessPerson |
| City/ State : | Kakinada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Tandra Raja Tandra Raja |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / BusinessPerson |
| City/ State : | Eluru, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Shethu Kripakar Shethu Kripakar |
| Gender/ Age : | Groom / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Samuel Bobbili Samuel Bobbili |
| Gender/ Age : | Groom / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | GURIVINDAPALLI SUMANTH PRASAD GURIVINDAPALLI SUMANTH PRASAD |
| Gender/ Age : | Groom / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Krishna, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sherly Maria Lazarus Sherly Maria Lazarus |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / |
| Denomination/ Caste : | RomanCatholic / Catholic |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Secundrabad / |
| Full Name : | SNIGDHA POTLURI |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Computer Professional |
| City/ State : | HYDERABAD / TELANGANA |
| Full Name : | Kripakar S Kripakar S |
| Gender/ Age : | Groom / 37 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Self-employedPerson |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Raj Kumar Thipparapu Raj Kumar Thipparapu |
| Gender/ Age : | Groom / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / BusinessPerson |
| City/ State : | Warangal, Telangana, India / |
| Full Name : | Ajay Sunder Ajay Sunder |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | T/M PRABHAKAR TAGARAM T/M PRABHAKAR TAGARAM |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Widowed |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | ChurchofChrist / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Commerce / ITProfessional |
| City/ State : | Benguluru, Karnataka, India / |
| Full Name : | Veeraswamy Veluvula Veeraswamy Veluvula |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Widowed |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Goud?s |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Journalist |
| City/ State : | Vijayawada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Charles Danny Charles Danny |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Widowed |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Samuel Philip Abhishek Samuel Philip Abhishek |
| Gender/ Age : | Groom / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Project) |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |