Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | ANDUKURI SUNETHA ANDUKURI SUNETHA |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / NotWorking |
| City/ State : | Rajahmundry, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Ummadi Sukanya Ummadi Sukanya |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Others / NotWorking |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Kanthi Kiran Tummalagunta Kanthi Kiran Tummalagunta |
| Gender/ Age : | Groom / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Kiran J Kiran J |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Self-employedPerson |
| City/ State : | Vijayawada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Bhargavi Rani Gaddam Bhargavi Rani Gaddam |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | RAMISETTI SATISH RAMISETTI SATISH |
| Gender/ Age : | Groom / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Others / NotWorking |
| City/ State : | Tenali, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Kiran Kumar Kiran Kumarq |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / CustomerSupportProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / Telangana, |
| Full Name : | Godwin Tapala Godwin Tapala |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / ITProfessional |
| City/ State : | Benguluru, Karnataka, India / |
| Full Name : | Robert Moses Robert Moses |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / CustomerSupportProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Karri Praveen Karri Praveen |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / CustomerSupportProfessional |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Aamenraju Chamarthi Aamenraju Chamarthi |
| Gender/ Age : | Groom / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / TransportationProfessional |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Ganeshkumar Marasani Ganeshkumar Marasani |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / TransportationProfessional |
| City/ State : | Tadepalligudem, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sunny Kondapuram Sunny Kondapuram |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / TrainingProfessional |
| City/ State : | Sangareddy , Telangana, India / |
| Full Name : | M/ Aamani M/ Aamani |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Ramson Munnangi Ramson Munnangi |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | ChurchofChrist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Self-employedPerson |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, United Kingdom / |
| Full Name : | Ramesh Penumuli Ramesh Penumuli |
| Gender/ Age : | Groom / 22 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Self-employedPerson |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Balasubrahmanyam Ariga Balasubrahmanyam Ariga |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | ChurchofChrist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Self-employedPerson |
| City/ State : | Vijayawada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | SHINY KARRE |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / VeterinaryDoctor |
| City/ State : | TENALI / |
| Full Name : | Prasanna Stanley Prasanna Stanley |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ITProfessional |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Rajani Jyothi Thadigiri Rajani Jyothi Thadigiri |
| Gender/ Age : | Bride / 43 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ITProfessional |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Dheeraj Dasari |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Accountant |
| City/ State : | Chittoor / |
| Full Name : | Prasanthi Kumari Prasanthi Kumari |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Ph D / ResearchScholar |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | T/ Charan Teja T/ Charan Teja |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / SC-B(Madiga) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | SHINY ROY SHINY ROY |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Sushmitha Sushmitha |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ResearchScholar |
| City/ State : | Warangal, Telangana, India / |