Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Vijaya Guttula Vijaya Guttula |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Balija |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / NotWorking |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Khandavalli Mounica Khandavalli Mounica |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Adi-Andhra |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | Tadepalligudem, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Ramala Ratna Kumari Ramala Ratna Kumari |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / NotWorking |
| City/ State : | Khammam, Telangana, India / |
| Full Name : | Pratyusha Bulla Pratyusha Bulla |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sripathi Rebka Madhurima Sripathi Rebka Madhurima |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Anitha Priyadarshini Bashamalla Anitha Priyadarshini Bashamalla |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Nurse |
| City/ State : | Jagtial, Telangana, India / |
| Full Name : | Rajitha Ramancha Rajitha Ramancha |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Evangelical / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | Siddipet, Telangana, India / |
| Full Name : | Katika Sunitha |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / NotWorking |
| City/ State : | Kurnool, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Chandu Prasanna Chandu Prasanna |
| Gender/ Age : | Bride / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 9in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / NotWorking |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Marri Sharon Pushpa Marri Sharon Pushpa |
| Gender/ Age : | Bride / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | ChurchofChrist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / NotWorking |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Mary Mani Chinthalpudi Mary Mani Chinthalpudi |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Praveena Gudala Praveena Gudala |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Pharmacy / NotWorking |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Hemalatha M Hemalatha M |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Others / NotWorking |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Sailaja Chettubathina |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / NotWorking |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Kezia Bai Kodali (Kodavath) Kezia Bai Kodali (Kodavath) |
| Gender/ Age : | Bride / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Others / NotWorking |
| City/ State : | Vijayawada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sandhya Jodda Sandhya Jodda |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / NotWorking |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Swapna Gutam |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / NotWorking |
| City/ State : | Rajahmundry / |
| Full Name : | Neelima Prasad Neelima Prasad |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | YERROLLA LAXMI PRASANNA YERROLLA LAXMI PRASANNA |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Prasoona B P Prasoona B P |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / NotWorking |
| City/ State : | Wanaparthy, Telangana, India / |
| Full Name : | Vijitha N Vijitha N |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Hellan Priyanka B Hellan Priyanka B |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | Khammam, Telangana, India / |
| Full Name : | Meghana Tellamalla Meghana Tellamalla |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / NotWorking |
| City/ State : | Khammam, Telangana, India / |
| Full Name : | Prathima B Prathima B |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / NotWorking |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Maria Jacintha Simon Maria Jacintha Simon |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / |