Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Karri Ashalatha Karri Ashalatha |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Teacher |
| City/ State : | Tadepalligudem, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Anjali Thalapati Anjali Thalapati |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Teacher |
| City/ State : | Hubli, Karnataka, India / |
| Full Name : | Gouthami Vakkala Gouthami Vakkala |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | Warangal, Telangana, India / |
| Full Name : | DESABATHULA RAJANI DESABATHULA RAJANI |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Jalagam Joy Simran Jalagam Joy Simran |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | JUPAKA AGNES JUPAKA AGNES |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Teacher |
| City/ State : | Peddapalli, Telangana, India / |
| Full Name : | Gouthami Vakkala Gouthami Vakkala |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga(sc) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | Warangal, Telangana, India / |
| Full Name : | DIVYA RAGHAVARAJU DIVYA RAGHAVARAJU |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Teacher |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | BADUGU PRIYADARSHINI BADUGU PRIYADARSHINI |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Adi-Andhra |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 9in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Teacher |
| City/ State : | Kadapa, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sailaja Priya Tuluri Sailaja Priya Tuluri |
| Gender/ Age : | Bride / 45 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sheba Cheryl Reputi Sheba Cheryl Reputi |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Teacher |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Kirthi Priya K Kirthi Priya K |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Teacher |
| City/ State : | Chennai, Tamil Nadu, India / |
| Full Name : | Vijaya Jyothi A Vijaya Jyothi A |
| Gender/ Age : | Bride / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Education / Teacher |
| City/ State : | Rajahmundry, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Alekya Mq Alekya M |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | Rajahmundry, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sarah Penugula |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Teacher |
| City/ State : | Rajahmundry / |
| Full Name : | Beaulah M Beaulah M |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Education / Teacher |
| City/ State : | Sangareddy , Telangana, India / |
| Full Name : | Swapna Jyothi Swapna Jyothi |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Teacher |
| City/ State : | Sangareddy , Telangana, India / |
| Full Name : | Gayathri Betha Gayathri Betha |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Vijaya Chapala Vijaya Chapala |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | Prakasam, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sabiha K Sabiha K |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Victoria Peter Victoria Peter |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Nurse |
| City/ State : | Unknown, Telangana, United States Of America / |
| Full Name : | Seeli Nava Mani Seeli Nava Mani |
| Gender/ Age : | Bride / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Teacher |
| City/ State : | Kakinada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sharanya Dasari Sharanya Dasari |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Borra Hemalatha Borra Hemalatha |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mudiraj |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Esther Rani Maddala Esther Rani Maddala |
| Gender/ Age : | Bride / 43 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Mumbai, Maharasthra, India / |