Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Das S Das S |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Executive |
| City/ State : | Mahbubnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | VEMULA ANUROOP VEMULA ANUROOP |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Executive |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Chuttugulla Mahesh Chuttugulla Mahesh |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Others / Executive |
| City/ State : | Hyderabad, Arunachal Pradesh, India / |
| Full Name : | Banka Danidinakaran Banka Danidinakaran |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Dentist |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | DINAKAR KAMBADI DINAKAR KAMBADI |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Dentist |
| City/ State : | Kurnool, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sam Jaysheel Sam Jaysheel |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Dentist |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / AP |
| Full Name : | KOUSHIK PARA KOUSHIK PARA |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / BusinessPerson |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Belagala Macherla |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Banker |
| City/ State : | Hyderabad / AP |
| Full Name : | Dr/DIVYA RAJA |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Dental Surgery / Doctor |
| City/ State : | VISHAKAPATNAM / |
| Full Name : | Kukudala Narsimha |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / Other |
| City/ State : | Hyderabad / AP |
| Full Name : | Mani Deep Pilli |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / ITProfessional |
| City/ State : | visakhapatnam / AP |
| Full Name : | Suntosh Niggade |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Other / Hindu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Hindi |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Factoryworker |
| City/ State : | shirwal / W B |
| Full Name : | Sindhu Undru |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Executive |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | Shadrock R Shadrock R |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Chittoor, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Raju Kadali Kadali Raju Kadali Kadali |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Other / Setti Balija |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / AP |
| Full Name : | Dilip Vijay Sagar Barrey |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Vishakhapatnam / AP |
| Full Name : | Philip Vedala Philip Vedala |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Adventist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Vishakapatnam, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Samuel Steven Gundabathini Samuel Steven Gundabathini |
| Gender/ Age : | Groom / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Tamil |
| Height/ Complexion : | 6ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Chennai, Tamil Nadu, India / TAMILNADU |
| Full Name : | SAMUEL FINNY JANGILA SAMUEL FINNY JANGILA |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Devi Vara Prasad Nadakuditi Devi Vara Prasad Nadakuditi |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Other / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / TS |
| Full Name : | Gouri Prasad Gouri Prasad |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Odia |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Unknown, Orissa, India / ORISSA |
| Full Name : | Prasad Devasahayam Prasad Devasahayam |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Kannada |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Benguluru, Karnataka, India / KARNATAKA |
| Full Name : | Venkata Satya Narayana Murthy ( Salman Raj) Patchi Venkata Satya Narayana Murthy ( Salman Raj) Patch |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Kakinada, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Kiran Kumar Kailasakota Kiran Kumar Kailasakota |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | NicholasDoss Mekanuri NicholasDoss Mekanuri |
| Gender/ Age : | Groom / 39 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / AP |