Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Vujjiva Jyothi Vujjiva Jyothi |
| Gender/ Age : | Bride / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Student |
| City/ State : | Eluru, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Rhoda Polimati Rhoda Polimati |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Executive |
| City/ State : | Hyderabad, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | DEVARAPALLI DANIEL SREE KANTH DEVARAPALLI DANIEL SREE KANTH |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Other |
| City/ State : | Anantapur, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Kiran Kumar Kiran Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Other |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / TG |
| Full Name : | Keerthana Mendu Keerthana Mendu |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Executive |
| City/ State : | Sangareddy , Telangana, India / |
| Full Name : | Noel Kumar Arekanti Noel Kumar Arekanti |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Other |
| City/ State : | Kurnool, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Kishore Kumar Kishore Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Other / Goud?s |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Other |
| City/ State : | Anantapur, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Endrala Raju Endrala Raju |
| Gender/ Age : | Groom / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Other |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / TG |
| Full Name : | Shamik Halder |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Other / Protestant |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / English |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Hotel Management / Hotel&RestaurantProfessional |
| City/ State : | Kolkata / W B |
| Full Name : | Sunitha Ankidi |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Executive |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / TG |
| Full Name : | A/Hima Bindu A/Hima Bindu |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Adi-Andhra |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Executive |
| City/ State : | Nandyal, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sudhakar Chilla Sudhakar Chilla |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Other |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Rachel Nevedita Rachel Nevedita |
| Gender/ Age : | Bride / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Executive |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Jashuva Nicholas Kattevarapu |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Executive |
| City/ State : | Ongole / AP |
| Full Name : | Kuchipudi Mounika Kuchipudi Mounika |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Executive |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Rechhal Kattula Recchal Rechhal Kattula Recchal |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Student |
| City/ State : | Nalgonda, Telangana, India / |
| Full Name : | Kiran Kumar Thalla Kiran Kumar Thalla |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Other |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / TG |
| Full Name : | Padakanti Swarnamala Padakanti Swarnamala |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / EventManager |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Prathyusha Mekala Prathyusha Mekala |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Pharmacy / Executive |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Janga Deepthi |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Student |
| City/ State : | west godavari / |
| Full Name : | Ramalakshmi Botta Ramalakshmi Botta |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Executive |
| City/ State : | Vizianagaram, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sireesha R Sireesha R |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Other |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Mannah Priyadarshini Giddi Mannah Priyadarshini Giddi |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Other |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Nagalakshmi Dosapati Nagalakshmi Dosapati |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Goud?s |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Other |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sireesha Avula Sireesha Avula |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / FinanceProfessional |
| City/ State : | Kadapa, Andhra Pradesh, India / |