Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Satyavani Makkena Satyavani Makkena |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Rajaka |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / FinanceProfessional |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Mary Suvarna Mallempet Mary Suvarna Mallempet |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / FinanceProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Devika Moulali Devika Moulali |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mudiraj |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Other |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Madhu Thoguru Madhu Thoguru |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Krupa Rani Chinthalapudi Krupa Rani Chinthalapudi |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Other |
| City/ State : | Rajahmundry, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Yallamati Betty Yallamati Betty |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | SeventhDayAdventist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / HealthCareProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Sowjanya Ballepu Sowjanya Ballepu |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / HealthCareProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Aanya Jose Aanya Jose |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Pharmacy / HealthCareProfessional |
| City/ State : | Unknown, Kerala, India / |
| Full Name : | HANNAH ANNABATHULA HANNAH ANNABATHULA |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / HealthCareProfessional |
| City/ State : | Vijayawada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | R/Asha Jyothi R/Asha Jyothi |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Other |
| City/ State : | Khammam, Telangana, India / |
| Full Name : | Prem Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 40 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Hotel&RestaurantProfessional |
| City/ State : | Nellore / |
| Full Name : | Yadavalli Vinay Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Executive |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / TG |
| Full Name : | kishore kumar Jagarapu |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | ChurchofChrist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Manager |
| City/ State : | visakhapatnam / AP |
| Full Name : | RATNA KOPPULA RATNA KOPPULA |
| Gender/ Age : | Bride / 21 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 9in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / HealthCareProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Prathyusha B Prathyusha B |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / HealthCareProfessional |
| City/ State : | Mahbubnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | VANGARU Vinoda VANGARU Vinoda |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / HealthCareProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | KAMILI MRUNALINI KAMILI MRUNALINI |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / HealthCareProfessional |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | John Boru John Boru |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Executive |
| City/ State : | Mahbubnagar, Telangana, India / TG |
| Full Name : | Satyanand Chitturi Satyanand Chitturi |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Executive |
| City/ State : | Warangal, Telangana, India / TG |
| Full Name : | Manoj Baley Manoj Baley |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Executive |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / AP |
| Full Name : | Samson Ratna Prakash Thodeti Samson Ratna Prakash Thodeti |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Banker |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Anuroop Vemula Anuroop Vemula |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Executive |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sanjay Karri Sanjay Karri |
| Gender/ Age : | Groom / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | ChurchofChrist / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Others / Executive |
| City/ State : | Kakinada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Vinay Kumar Suthapalli Vinay Kumar Suthapalli |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Executive |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Bestha Prasanna Kumar Bestha Prasanna Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Executive |
| City/ State : | Mahabubabad, Telangana, India / |