Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Yadala Ruthwick |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Other |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Rasmitha Garikapati |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Chowdary |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | P/KRANTHI KUMAR P/KRANTHI KUMAR |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Other / Agni kula Kshatriya |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | Kamal Manohar |
| Gender/ Age : | Groom / 39 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Diploma / Architect |
| City/ State : | Khammam / TS |
| Full Name : | anusha yerraguntla |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | P/APARNA P/APARNA |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Kamma |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / SoftwareConsultant |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | PAMIDI SIRISHA RANI PAMIDI SIRISHA RANI |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Kamma |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Other |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | K/PREETHI SUDHA K/PREETHI SUDHA |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Teacher |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | PANYAM PAVAN KUMAR |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Engineer(Project) |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | Burugu Praveen Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / MedicalProfessional |
| City/ State : | Nuzvidu / |
| Full Name : | Dinesh M |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | CSI / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | Geeta Allina |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / |
| Denomination/ Caste : | RomanCatholic / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Srikakulam / |
| Full Name : | D/MARY PREMALATHA DANAM |
| Gender/ Age : | Bride / 48 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Manager |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Dr Anusha Teetla |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Evangelical / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Doctor |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Trinath Namadi |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Other |
| City/ State : | Hyderabad / AP |
| Full Name : | Sunilkumar Vanjala |
| Gender/ Age : | Groom / 37 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Other / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / ITProfessional |
| City/ State : | Nellore / AP |
| Full Name : | Sanjeev Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Executive |
| City/ State : | Vishakapatnam / AP |
| Full Name : | Sunny Joshua |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Nadar |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Tamil |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Coimbatore / Tamilnadu |
| Full Name : | Nalini Baki |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / NotWorking |
| City/ State : | Eluru / |
| Full Name : | Jayadev Bollampalli |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Project) |
| City/ State : | Guntur / AP |
| Full Name : | Daveedu Shaik |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Muslim |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / MechanicalEngineering(Designer) |
| City/ State : | vijayawada / AP |
| Full Name : | G Srinu |
| Gender/ Age : | Groom / 21 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / Other |
| City/ State : | Visakhapatnam / AP |
| Full Name : | akshay thotta |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Boya - Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Goldsmith |
| City/ State : | beaverton / Oregon |
| Full Name : | Jimmry J |
| Gender/ Age : | Groom / 36 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Evangelical / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Secunderabad / AP |
| Full Name : | RAJESH JANIPATI |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Manager |
| City/ State : | VISAKHAPATNAM / AP |