Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | G VINAY BABU nani |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / GovernmentEmployee |
| City/ State : | WARANGAL / TS |
| Full Name : | Sundar Vadde |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Kamma |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Professor |
| City/ State : | Secundrabad / |
| Full Name : | PRASANTHI GUNDALA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Teacher |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | KAVITHA KAKI KAVITHA KAKI |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 11in / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Teacher |
| City/ State : | VISINNAPET / |
| Full Name : | Jessy Paul Jessy Paul |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / SoftwareConsultant |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | Praneeth Kumar Pulusuganti |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Visakhapatnam / AP |
| Full Name : | Jamima Mamidi |
| Gender/ Age : | Bride / 21 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / NotWorking |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Esther Rani (Mahalakshmi) Ashapogu |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Ph D / ResearchScholar |
| City/ State : | Kurnool / |
| Full Name : | Keerthi Kollipara |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Ph D / ResearchScholar |
| City/ State : | Guntur / |
| Full Name : | Ajay Ratan Pasala |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Scientist |
| City/ State : | Novara / Novara |
| Full Name : | RACHEL EMMANUEL |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / CustomerSupportProfessional |
| City/ State : | Bangalore / |
| Full Name : | Ratna Paul |
| Gender/ Age : | Groom / 39 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Lakshmi Kumari Chittari |
| Gender/ Age : | Bride / 54 Years |
| Marital Status : | Widowed with Childre |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Naidu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / GovernmentEmployee |
| City/ State : | vijayawada / |
| Full Name : | Divakar M |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Naidu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Computers) |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | lakshmi lakshmi |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / NotWorking |
| City/ State : | banglore / |
| Full Name : | Dr/ Mercy Dr/ Mercy |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Doctor |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | V Joshua V Joshua |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / MarketingProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | G/Nithya G/Nithya |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | K Santhoshs |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Teacher |
| City/ State : | Ananthapuramu / |
| Full Name : | Sharon Ravuri |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Others / Nurse |
| City/ State : | Eluru / AP |
| Full Name : | Anitha C |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Nadar |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Chennai / |
| Full Name : | Rajesh Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Madiga(sc) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | karthik reddy |
| Gender/ Age : | Groom / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | CSI / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / MediaProfessional |
| City/ State : | hyderabad / TS |
| Full Name : | Rajesh kattu |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Other / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Manager |
| City/ State : | hyderabad / TS |
| Full Name : | MAKKA MONICA |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / SC-C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ITProfessional |
| City/ State : | MUNGANOORU / |