Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | SURENDRA PITTA |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Priyanka Yella Priyanka Yella |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | Nellore / |
| Full Name : | e/ venkanna venkanna |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / MediaProfessional |
| City/ State : | suryapet / TS |
| Full Name : | S/I/Supriya S/I/Supriya |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Manjari B |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Banker |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Sarepally Jayalakshmi |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Banker |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Prem Kumar Birudugadda |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | Rajitha Ramancha |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Madiga(sc) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Lecturer |
| City/ State : | Siddipet / |
| Full Name : | Aruna k |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / CostAccountant |
| City/ State : | Chennai / |
| Full Name : | Shalini Rechal Priya Shalini Rechal Priya |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Other |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | john john |
| Gender/ Age : | Groom / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / CivilEngineer |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | shanti priya gutta |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | godavari / |
| Full Name : | Victor John |
| Gender/ Age : | Groom / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Other / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Commerce / TrainingProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | S/Christina Sandanaswamy |
| Gender/ Age : | Bride / 23 Years |
| Marital Status : | Widowed |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Accountant |
| City/ State : | Secunderabad / |
| Full Name : | suresh paul jyothula |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Manager |
| City/ State : | HYDERABAD / telangana |
| Full Name : | Swapna Gopi |
| Gender/ Age : | Bride / 20 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Business Administration / Executive |
| City/ State : | Banglore / |
| Full Name : | Simran Yesukumar |
| Gender/ Age : | Bride / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Adi-Andhra |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Computers) |
| City/ State : | Chennai / |
| Full Name : | Monica Makka |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Designer |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | dasari reshma |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Manager |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | akkabathula issac |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / AdministrationProfessional |
| City/ State : | visakapatanm / |
| Full Name : | Reena Lois |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Other |
| City/ State : | Tadepalligudem / |
| Full Name : | Ajay Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Hindu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Engineer(Mechanical) |
| City/ State : | Rohtak / UP |
| Full Name : | M/surendra Surrendra |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Muslim |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | NA / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Kurnool / AP |
| Full Name : | KALPNA MAGADALA |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Kurnool / |
| Full Name : | Ratna Evelyn Tadikonda |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga(sc) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Other |
| City/ State : | Hyderabad / |