Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | chithajalu anusha |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Setti Balija |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / NotWorking |
| City/ State : | eluru / |
| Full Name : | Madhavi Madhavi |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / LegalProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Prveena Reesu |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Setti Balija |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | Visakhapatnam / AP |
| Full Name : | Divya Vanambathina |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / ITProfessional |
| City/ State : | vijayawada / |
| Full Name : | utuaplle jyothi |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / SoftwareConsultant |
| City/ State : | hyderabad / AP |
| Full Name : | thirumol rupa |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / SC-B(Madiga) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Diploma / Optician |
| City/ State : | Secunderabad / AP |
| Full Name : | David Rajan |
| Gender/ Age : | Groom / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / HealthCareProfessional |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | Jose Emanuel |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Hyderabad / TELANGANA |
| Full Name : | Venu Kumar Seeli |
| Gender/ Age : | Groom / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | ChurchofGod / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / Athlete |
| City/ State : | Guntur / AP |
| Full Name : | David Simiyon |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Pentcost |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / BusinessPerson |
| City/ State : | Karaikudi / 1 |
| Full Name : | SIVAKOTI AKHILA |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | DEVARAPALLI RAJEEV |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Lawyer |
| City/ State : | AMALAPURAM / ANDHRAPRADESH |
| Full Name : | Nagapuri Sai Nirmala |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Commerce / Lecturer |
| City/ State : | kurnool / AP |
| Full Name : | Bhagya Raja Kollabathula |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | palakol / AP |
| Full Name : | Deepthi/P Deepthi/P |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / Other |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | S/BEULAH S/BEULAH |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Believer |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Nurse |
| City/ State : | ANANTHAPUR / AP |
| Full Name : | Prabhavathi S |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Tamil |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Commerce / Professor |
| City/ State : | Bangalore / Karnataka |
| Full Name : | Gamidi Pranay |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Science / NotWorking |
| City/ State : | Khammam / ANDHRAPRADESH |
| Full Name : | gummadi archana |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | RomanCatholic / Roman Catholic |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Science / NotWorking |
| City/ State : | khammam / telangana |
| Full Name : | SANDHYA DEVI CHEBOLU |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Gouds |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / Lecturer |
| City/ State : | vizianagaram / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Rathna kumari Kallem |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Adi - Andhra Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad / telangana |
| Full Name : | Bandula/ Shiny Bandula/ Shiny |
| Gender/ Age : | Bride / 49 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / HealthCareProfessional |
| City/ State : | hyderabad / telangana |
| Full Name : | Sujeeth kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Scientist |
| City/ State : | Warangal / telangana |
| Full Name : | Ananth Raj |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Other |
| City/ State : | Kadapa / Andhra Pradesh |
| Full Name : | raju rowon |
| Gender/ Age : | Groom / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Project) |
| City/ State : | kakinada / ANDHRAPRADESH |