Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | M Usha |
| Gender/ Age : | Bride / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / BC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Computer Professional |
| City/ State : | hyderabad / telangana |
| Full Name : | T Rajini |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Teacher |
| City/ State : | hyderabad / telangana |
| Full Name : | Sudha |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Lecturer |
| City/ State : | hyderabad / telangana |
| Full Name : | Z Vinith |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Do not wish to specify |
| City/ State : | hyderabad / telangana |
| Full Name : | Srujana Nilam |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Computer Professional |
| City/ State : | hyderabad / telangana |
| Full Name : | Kumar K |
| Gender/ Age : | Groom / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Balija |
| Religion/ Mother Tongue : | Hindu / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / IT / Telecom Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Banka Dani dinakaran |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Others / Dentist |
| City/ State : | kaligiri / AP |
| Full Name : | Satya Priya Satyala |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Doctor |
| City/ State : | Draksharamam / Andhra pradesh |
| Full Name : | Narasimha Kishore |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1500 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Intercaste |
| Religion/ Mother Tongue : | Hindu / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Others / Lecturer |
| City/ State : | Kadapa / Andhra pradesh |
| Full Name : | Ramireddy karuna |
| Gender/ Age : | Bride / 21 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Not Working |
| City/ State : | RAMACHANDRAPURAM / telangana |
| Full Name : | Anitha |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Teacher |
| City/ State : | IBRAHIMPATNAM,VIJAYAWADA / AP |
| Full Name : | D SONY |
| Gender/ Age : | Bride / 21 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Nurse |
| City/ State : | RAMACHANDRAPURAM / telangana |
| Full Name : | Swetha Mundiagiri |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Government Employee |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Abhishek |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Nurse |
| City/ State : | Bidar / Karnataka |
| Full Name : | Lydia |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Converted Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Other |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | CHAVALI |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Engineer (Mechanical) |
| City/ State : | Hyderabad / Teangana |
| Full Name : | K |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Computer Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Bollam |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Doctor / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Dental Surgery / Doctor |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Kushal kiran |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / IT Professional |
| City/ State : | sangareddy / telangana |
| Full Name : | PANDA ANUSHA RACHEL |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Other / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Consultant |
| City/ State : | hyderabad / telangana |
| Full Name : | SHEEBA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / BC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Manager |
| City/ State : | hyderabad / telangana |
| Full Name : | D Mounica SETTLED |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Engineer(Computers) |
| City/ State : | Hyderabad / Telanagana |
| Full Name : | Thogaru Swancy Paulina |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Air Hostess |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | D.Sharadha |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | Other / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / BC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / fair |
| Education/ Profession : | Bachelors-Diploma / Nurse |
| City/ State : | Mancherial / Telangana |
| Full Name : | Thokala Srilakshmi |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT Professionals / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / fair |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / IT / Telecom Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telanagana |