Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | LATER LATER |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / SoftwareConsultant |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | SHEELA THALLA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Nurse |
| City/ State : | KOTHAGUDEM / TELANGANA |
| Full Name : | sushma |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Do not wish to specify |
| City/ State : | Kurnool / Andhra Pradesh |
| Full Name : | NOAH BLESSINGSON |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Marketing Professional |
| City/ State : | BENGALURU / KARNATAKA |
| Full Name : | N.KISHORE |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Intercaste |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Lecturer |
| City/ State : | KADAPA / ANDHRAPRADESH |
| Full Name : | JOVIAN SHREYAS PINTO |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | Jewish / Hindi |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Computer Professional |
| City/ State : | MANGALORE / KARNATAKA |
| Full Name : | M Deepica |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Protestant / Adi Dravida |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Tamil |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Lecturer |
| City/ State : | Chittoor / Andhra Pradesh |
| Full Name : | A. PAVANI |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Masters / Do not wish to specify |
| City/ State : | LAXMIPURAM / Andhrapradesh |
| Full Name : | N SUNIL DAVID |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Government Employee |
| City/ State : | HUBLI / KARNATAKA |
| Full Name : | Shara Evangelyn Anukuri |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / IT Telecom Professional |
| City/ State : | Vizag / Andhra Pradesh |
| Full Name : | N SARAH MARGARET |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Not Working |
| City/ State : | 1 / 1 |
| Full Name : | Dr Sowmya Rayi |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Doctor |
| City/ State : | London / 1 |
| Full Name : | K.Pratap kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | BIBLE MISSION / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Pharma professional |
| City/ State : | Korukonda / Andhra Pradesh |
| Full Name : | V.Grace Joshila Rani |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Teacher |
| City/ State : | Brahmapur / Odisha |
| Full Name : | Veeravally Vijayasree |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Teacher |
| City/ State : | HYDERABAD / TELANGANA |
| Full Name : | Raja Babu |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Pentecostal / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Social Worker |
| City/ State : | Tuni / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Hannah |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Student |
| City/ State : | Guntur / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Van |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Dentist |
| City/ State : | Kurnool / Andhrapradesh |
| Full Name : | Simeon |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Born Again / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Software professional |
| City/ State : | Visakhpatnam / Anadhara Pradesh |
| Full Name : | bellary suneel raju |
| Gender/ Age : | Groom / 46 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2500 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Diploma / Civil Engineer |
| City/ State : | Kurnool / Andhra Pradesh |
| Full Name : | D Sunita |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Manager |
| City/ State : | hyderabad / telangana |
| Full Name : | K Sridevi |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Do not wish to specify |
| City/ State : | Vishakapatnam / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Elizabeth rani |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Methodist / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Beautician |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Mary Pulpa |
| Gender/ Age : | Bride / 21 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / IT Telecom Professional |
| City/ State : | Vijayanagaram / Andhra Pradesh |
| Full Name : | M Tarun |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Independent / BC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / English |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Computer Professional |
| City/ State : | hyderabad / telangana |