Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Prashantha Kumari Bollavaram |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / NotWorking |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | Muthyala Mamatha |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in - 167cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Diploma / CivilEngineer |
| City/ State : | Guntur / |
| Full Name : | Sumalatha Mekala |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / MedicalProfessional |
| City/ State : | Secunderabad / |
| Full Name : | PAVANI BUSSA |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in - 167cm / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | Vijayawada / |
| Full Name : | Grace Kolluri |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ITProfessional |
| City/ State : | Mumbai / |
| Full Name : | Rashmi Prasad |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Adventist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / MedicalProfessional |
| City/ State : | Rajahmundry / |
| Full Name : | Sunanda Kuncham |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / Teacher |
| City/ State : | Bhongir / |
| Full Name : | Vandana Polepaka |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | Mercy Sudheera |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | Sangeeta Chowdary |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Chowdary |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Other |
| City/ State : | Benguluru / |
| Full Name : | Syamala Kakara |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in - 154cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / ComputerProfessional |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | A Angel |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in - 175cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / ITProfessional |
| City/ State : | Chennai / |
| Full Name : | PERSIS JOYCE |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | Srikakulam / |
| Full Name : | Hadassa Monica Midde |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / ITProfessional |
| City/ State : | Benguluru / |
| Full Name : | Mamatha Vesepogu |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / ITProfessional |
| City/ State : | Kurnool / |
| Full Name : | Prasanna Darnasi |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in - 154cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Accountant |
| City/ State : | Guntur / |
| Full Name : | Stylie Blandina |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Benguluru / |
| Full Name : | Jeevana Jyothi Galimotu |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | DORATHY SALOMI AMMADALA |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Nurse |
| City/ State : | Benguluru / |
| Full Name : | Muppidi Priyadarsini |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Agriculture / NotWorking |
| City/ State : | Rajahmundry / |
| Full Name : | Mercy Veshapogu |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / GovernmentEmployee |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | Sabitha Sabi |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / NotWorking |
| City/ State : | Benguluru / |
| Full Name : | Sarojni Pr |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / ITProfessional |
| City/ State : | rangareddy secunderbad / |
| Full Name : | A R S Rani Alampati |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Executive |
| City/ State : | Vijayawada / |
| Full Name : | NUTHANA GRACE GUMMALA |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Others / ResearchScholar |
| City/ State : | Kurnool / |