Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Kureti Raju |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Others / Rajaka |
| Religion/ Mother Tongue : | Hindu / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Diploma / Business Person |
| City/ State : | Gudivada / Andhrapradesh |
| Full Name : | Veeravalli sandeep Samuel |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Doctor |
| City/ State : | EAST GODAVARI / Andhra Pradesh |
| Full Name : | KENNY UDAY |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / IT Telecom Professional |
| City/ State : | BANGALORE / TG |
| Full Name : | thaneti nirmala |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / Teacher |
| City/ State : | hyderbad / |
| Full Name : | SHEBA RANI CHINNAMALLELA |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Born again |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Other |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Later Later |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | Secunderabad / |
| Full Name : | SANGEETHA K |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | ChurchofChrist / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / TrainingProfessional |
| City/ State : | HYD / |
| Full Name : | Mallika Mattala |
| Gender/ Age : | Bride / 41 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / NotWorking |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | Divya sudha Oguri |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in - 167cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Banker |
| City/ State : | VISAKHAPATNAM / |
| Full Name : | THATHAPUDI PAUL CHARAN |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in - 170cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Technician |
| City/ State : | AP / |
| Full Name : | Ramya Sree Karni |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Banker |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Erlapati Anitha |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Evangelical / Mala (BC-C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Banker |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Kiran Pesala |
| Gender/ Age : | Groom / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in - 175cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / ITProfessional |
| City/ State : | Secunderabad / |
| Full Name : | CHILAKA SIV JYOTHI |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in - 167cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Other |
| City/ State : | HYD / |
| Full Name : | Jyothi Madhurima |
| Gender/ Age : | Bride / 41 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Adi-Andhra |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in - 154cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / HomeMaker |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | B KIRAN |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in - 170cm / |
| Education/ Profession : | Others / Other |
| City/ State : | HYDERBAD / |
| Full Name : | T BHAGYALAXMI |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Others / Other |
| City/ State : | MEDHAK / |
| Full Name : | ch rajkumar |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga(sc) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / BusinessPerson |
| City/ State : | HYDERBAD / |
| Full Name : | A Rojamani |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Mechanical) |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Dr Jeevaratna Cheruku |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | HYDERBAD / |
| Full Name : | madgula magdalene |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Lecturer |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | satya satya |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | P Mercy Madhurima |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in - 167cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Director |
| City/ State : | HYDERBAD / |
| Full Name : | Gollapalli Gayatri |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in - 172cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / NotWorking |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | SABITHA G/S/ |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga(sc) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 9in - 144cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / ComputerProfessional |
| City/ State : | HYDERBAD / |