Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | N Anoosha |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Secunderabad / |
| Full Name : | Teena V |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in - 167cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Secunderabad / |
| Full Name : | Esther Rani |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Nurse |
| City/ State : | Guntur / |
| Full Name : | Susan Evangelin |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Manager |
| City/ State : | Kakinada, / |
| Full Name : | KREESTU RANI PADMA PARISAPOGU |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Others / Physiotherapist |
| City/ State : | Guntur / |
| Full Name : | NADA HIMA DEEPTHI |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / NotWorking |
| City/ State : | Guntur / |
| Full Name : | Keerthi Simha Gona |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / ITProfessional |
| City/ State : | hyderabad / |
| Full Name : | Raja kanniti |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / BC-D |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Self-employedPerson |
| City/ State : | VISAKHAPATNAM / |
| Full Name : | Katuri Jawaharlal |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Engineer(Computers) |
| City/ State : | Vijayawada / |
| Full Name : | Danteswari Devi Nallamanti |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Diploma / GovernmentEmployee |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | PARIMALA SOLE |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Banker |
| City/ State : | GUDIVADA / |
| Full Name : | VISHWASINI V |
| Gender/ Age : | Bride / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / NotWorking |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | k sudeepa |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in - 165cm / |
| Education/ Profession : | Ph D / Professor |
| City/ State : | east godavari / |
| Full Name : | Sandhya Keshapogu |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Others / NotWorking |
| City/ State : | Chennai / |
| Full Name : | Priyadarshini Nallabotula |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft - 152cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Professor |
| City/ State : | Kurnool / |
| Full Name : | Boddu vijaya sri |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | RomanCatholic / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Others / Teacher |
| City/ State : | vijaywada / |
| Full Name : | kandra chandana |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in - 160cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | guntur / |
| Full Name : | chittimala Ratna kumari |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in - 167cm / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / NotWorking |
| City/ State : | ongole / |
| Full Name : | Gogulamudi venkatesh |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in - 177cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / MarketingProfessional |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Grace S |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Ph D / Professor |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Srujana Grace |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Rajaka |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / TelecomProfessional |
| City/ State : | - / |
| Full Name : | Sowjanya Kollabathula |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in - 157cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Dental Surgery / ITProfessional |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | Mary Suseela Bathula |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in - 162cm / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | Narumalle Ravi kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in - 167cm / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / Teacher |
| City/ State : | guntur / |
| Full Name : | Anuhya Konda |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Converted Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in - 154cm / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | visakhapatnam / |