Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Harsha Canaan Gondi Harsha Canaan Gondi |
| Gender/ Age : | Groom / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Dr Kishore Thalka Dr Kishore Thalka |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | Jangaon / |
| Full Name : | MANOJ SANKALA MANOJ SANKALA |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | Kadapa / |
| Full Name : | Anudeep Pulivarti Anudeep Pulivarti |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | Nellore / |
| Full Name : | Vijay Kishore Vijay Kishore |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Setti Balija |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | Kakinada / |
| Full Name : | Kanaka Ratnam kaila |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | KRANTHI KARICE |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Banker |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Dara Elizar Amrith Raj Dara Elizar Amrith Raj |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | SAHIL RAVI SAHIL RAVI |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Sangareddy / |
| Full Name : | Isacc Y Isacc Y |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Madanapalle / |
| Full Name : | P Sai Kumar(Joseph Nathan ( P Sai Kumar(Joseph Nathan ( |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Kurnool / |
| Full Name : | Prasad Kayithi Prasad Kayithi |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Manager |
| City/ State : | Jagtial / |
| Full Name : | Chappidi Rajesh Chappidi Rajesh |
| Gender/ Age : | Groom / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / MedicalProfessional |
| City/ State : | MARKAPUR, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | MADIGA THIRUMALESU MADIGA THIRUMALESU |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / MedicalProfessional |
| City/ State : | Kurnool, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | PANEM FRANCIES `PANEM FRANCIES |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Lecturer |
| City/ State : | ongole / |
| Full Name : | Ch Sai Kumar Ch Sai Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / ComputerProfessional |
| City/ State : | Vijayawada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | susheel/guvva@gmail/com susheel/guvva@gmail/com |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / ComputerProfessional |
| City/ State : | Nagarkurnool, Telangana, India / |
| Full Name : | Rajkumar Nandikolla Rajkumar Nandikolla |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ComputerProfessional |
| City/ State : | Kakinada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Mani Prakash Sambari Mani Prakash Sambari |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / ComputerProfessional |
| City/ State : | Vishakapatnam, Andhra Pradesh, United States Of Am / |
| Full Name : | Vidudhula Ashok Vidudhula Ashok |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / ComputerProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Prashanth Kumar Prashanth Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / ComputerProfessional |
| City/ State : | Kurnool, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Uday Bhaskar Uday Bhaskar |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ComputerProfessional |
| City/ State : | PODILI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Avi Golla Avi Golla |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / ComputerProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | V/BHASKAR V/BHASKAR |
| Gender/ Age : | Groom / 41 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Productionprofessional |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | Prashant Janupa Prashant Janupa |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ComputerProfessional |
| City/ State : | Warangal, Telangana, India / |