Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | K Vijay Bhaskar Rao K Vijay Bhaskar Rao |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Benguluru, Karnataka, India / |
| Full Name : | AREPALLI RAJESH AREPALLI RAJESH |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Vijayawada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | B RAJASHEKAR Reddy B RAJASHEKAR Reddy |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Anantapur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Ajay Kiran Sri Rama Ajay Kiran Sri Rama |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Ajay Kumar Bathula Ajay Kumar Bathula |
| Gender/ Age : | Groom / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Kamal Deepak Kamal Deepak |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Gudivada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | RACHAPUDI RAMUDU RACHAPUDI RAMUDU |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Commerce / BusinessPerson |
| City/ State : | Kurnool, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Nowduri Anand Kumar Nowduri Anand Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Nareshlucky935@gmail/com Nareshlucky935@gmail/com |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Evangelical / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Khammam, Telangana, India / |
| Full Name : | Dixith Thoutam Dixith Thoutam |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | GUMMADI NAVEEN GUMMADI NAVEEN |
| Gender/ Age : | Groom / 36 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / BusinessPerson |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sheshank Kalakuntla Sheshank Kalakuntla |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Krupa Puruchuri Krupa Puruchuri |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Kamma |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / BusinessPerson |
| City/ State : | Nizamabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Rakesh Roshan Rakesh Roshan |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Commerce / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | DEVARAKONDA PAVAN KUMAR DEVARAKONDA |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / MedicalProfessional |
| City/ State : | HANMAKONDA,WARANGAL / |
| Full Name : | RAVI TEJA SANAMPUDI |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Engineer(Computers) |
| City/ State : | RAJAMUNDRY / |
| Full Name : | SRIDHAR CHAKRAVARTHY DAMMU |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala (SC) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | ANUPAMA ANUPAMA |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Arts / Teacher |
| City/ State : | HYDERABAD / |
| Full Name : | ANUSHA KALLUKURI |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Banker |
| City/ State : | GUNTUR / |
| Full Name : | Joelbabu Mada Joelbabu Mada |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | Nizamabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Dasaradha Krishna Gujjula Dasaradha Krishna Gujjula |
| Gender/ Age : | Groom / 38 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Boya - Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Pharmacist |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Alfred David Alfred David |
| Gender/ Age : | Groom / 41 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / Manager |
| City/ State : | Chennai, Tamil Nadu, India / |
| Full Name : | Praveen Sagar Praveen Sagar |
| Gender/ Age : | Groom / 40 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / ITProfessional |
| City/ State : | Benguluru, Karnataka, India / |
| Full Name : | Vijay Gabriel Vijay Gabriel |
| Gender/ Age : | Groom / 36 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Accountant |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Francis Israel Francis Israel |
| Gender/ Age : | Groom / 44 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Hotel&RestaurantProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |