Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Neerikshna Prabhu Kumar Putturi |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Vijayawada / |
| Full Name : | Premraj M/S Premraj M/S |
| Gender/ Age : | Groom / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / ComputerProfessional |
| City/ State : | Chennai, Tamil Nadu, India / |
| Full Name : | Pnv Dileep Kumar Pnv Dileep Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Naidu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Tenali, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Bandi Jonathan Bandi Jonathan |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Kadapa, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | VIVEK MANOHAR VIVEK MANOHAR |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / |
| Education/ Profession : | Medicine-Dental / Dentist |
| City/ State : | Khammam, Telangana, India / |
| Full Name : | Thatipakala Sateesh Kumar Thatipakala Sateesh Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / ComputerProfessional |
| City/ State : | Vishakapatnam, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Nagaraju Vadakoppula Nagaraju Vadakoppula |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Krishna, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Purnachander Shanigaram Purnachander Shanigaram |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / ComputerProfessional |
| City/ State : | Karimnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | Nagarjuna E Nagarjuna E |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Aaron Kan Aaron Kan |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | ChurchofChrist / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Warangal, Telangana, United States Of America / |
| Full Name : | Koteswara Rao Nandigama Koteswara Rao Nandigama |
| Gender/ Age : | Groom / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Evangelical / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Vekatesh Reddy Venkatesh Vekatesh Reddy Venkatesh |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / BusinessPerson |
| City/ State : | Rajahmundry / |
| Full Name : | Pruthvi Raju Kadhirikota Pruthvi Raju Kadhirikota |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | kurnool / |
| Full Name : | Kiran Kumar Kiran Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Anantapur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Bathini Rajesh Babu Bathini Rajesh Babu |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Prasanth Kumar Prasanth Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 6ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Teacher |
| City/ State : | anantapur / |
| Full Name : | D Chandra Kumar D Chandra Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Suresh Maddala Suresh Maddala |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Bhimavaram, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Premchand Banoth Premchand Banoth |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / BusinessPerson |
| City/ State : | Khammam, Telangana, India / |
| Full Name : | Manoj Raj Kasipeta Manoj Raj Kasipeta |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | mancherial / |
| Full Name : | Ramachandrarao Penke Ramachandrarao Penke |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | kakinada / |
| Full Name : | YESU CHITTHULURI |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Arya ? Vysha |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / BusinessPerson |
| City/ State : | KAKINADA / |
| Full Name : | Raju M |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Bestha |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Commerce / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad / |
| Full Name : | Ravi Teja Ravi Teja |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mudiraj |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Sireesh Pallikonda Sireesh Pallikonda |
| Gender/ Age : | Groom / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |