Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Bantu Anusha Bantu Anusha |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / HomeMaker |
| City/ State : | Nalgonda, Telangana, India / |
| Full Name : | Ratnam Turpati Ratnam Turpati |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / HomeMaker |
| City/ State : | Kakinada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Prasanthi Challa Prasanthi Challa |
| Gender/ Age : | Bride / NA Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Vuradasi Oliva Vuradasi Oliva |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / HomeMaker |
| City/ State : | Kakinada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Guntu Shanthi Guntu Shanthi |
| Gender/ Age : | Bride / NA Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Other |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Shobha Shervanna Shobha Shervanna |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Rajaka |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / HomeMaker |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Melkery Anitha Melkery Anitha |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / HomeMaker |
| City/ State : | Medchal, Telangana, India / |
| Full Name : | Krupa Jayanthi Namala |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / BC-C(Adi-Andhra Christian) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Education / Teacher |
| City/ State : | Rajahmundry / |
| Full Name : | Suneetha S/ Suneetha S/ |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Peggy Pravallika Maddela Peggy Pravallika Maddela |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Evangelical / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Manager |
| City/ State : | Nizamabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Swapna Bhavani Swapna Bhavani |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Self-employedPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Chinthirala Mounika Chinthirala Mounika |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Others / Self-employedPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Maddela Hepsi Hemalatha Maddela Hepsi Hemalatha |
| Gender/ Age : | Bride / 38 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Self-employedPerson |
| City/ State : | Kadapa, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | RAMYA UPPE RAMYA UPPE |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | ChurchofChrist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Self-employedPerson |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Kashini Mahalaxmi Kashini Mahalaxmi |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Self-employedPerson |
| City/ State : | Kamareddy, Telangana, India / |
| Full Name : | Chaithanya Kalakotla Chaithanya Kalakotla |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Self-employedPerson |
| City/ State : | Bhadradri Kothagudem , Telangana, India / |
| Full Name : | Beaula Belpula Beaula Belpula |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Others / Self-employedPerson |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Ruth Alexander Ruth Alexander |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Self-employedPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Rajani Munnangi Rajani Munnangi |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / MedicalProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Jesantha Thatimakula Jesantha Thatimakula |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / MedicalProfessional |
| City/ State : | Benguluru, Karnataka, India / |
| Full Name : | ANUHYA M ANUHYA M |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | AssembliesofGod / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / MedicalProfessional |
| City/ State : | Peddapalli, Telangana, India / |
| Full Name : | SAGIBANDA SUMANJALI SAGIBANDA SUMANJALI |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / MedicalProfessional |
| City/ State : | Anantapur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Swathi Tumma Swathi Tumma |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Pharmacy / MedicalProfessional |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Katepogu Elizabeth Katepogu Elizabeth |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / MedicalProfessional |
| City/ State : | Anantapur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Mary Olive Mary Olive |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / MedicalProfessional |
| City/ State : | Chittoor, Andhra Pradesh, Saudi Arabia / |