Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Deepika Y Deepika Y |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 11in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Nurse |
| City/ State : | Mahbubnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | Gaddala Manasa Gaddala Manasa |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / NotWorking |
| City/ State : | Secunderabad, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | D Sravani D Sravani |
| Gender/ Age : | Bride / NA Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 9in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Nurse |
| City/ State : | Bhadradri Kothagudem , Telangana, India / |
| Full Name : | NIRMALA KUMARI VALLURI NIRMALA KUMARI VALLURI |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Adventist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Diploma / Nurse |
| City/ State : | Hyderabad. / |
| Full Name : | Vanguri SUKEERTHI Vanguri SUKEERTHI |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Nurse |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Baby Shalini Dasyam |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Nurse |
| City/ State : | Kakinada / |
| Full Name : | Vichitra Manepalli Vichitra Manepalli |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Nurse |
| City/ State : | Rajahmundry, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Shainy Botumanchi Shainy Botumanchi |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Professor |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | MADHAVI TELLA MADHAVI TELLA |
| Gender/ Age : | Bride / 41 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 9in / |
| Education/ Profession : | Others / Teacher |
| City/ State : | Ongole, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Shalini Kumari Nakka Shalini Kumari Nakka |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Other |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Sirisha Chitturi Sirisha Chitturi |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / MedicalProfessional |
| City/ State : | Warangal, Telangana, India / |
| Full Name : | Rai Deepthi Rai Deepthi - Married |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Other |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / TS |
| Full Name : | Sriram Divya Sriram Divya |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Padmasali |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / HomeMaker |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Sheela Paul Sheela Paul |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / BC-C (Madiga) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Teacher |
| City/ State : | Chennai, Tamil Nadu, India / |
| Full Name : | Rajini Saka Rajini Saka |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / TelecomProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Keni Sritha Keni Sritha |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Others / Nurse |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Deepthi Rachel Nookala Deepthi Rachel Nookala |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Nurse |
| City/ State : | Karimnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | Shalini Mekala Shalini Mekala |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Nurse |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Karasala Jamayamma Karasala Jamayamma |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Nurse |
| City/ State : | Bapatla, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Yarramalla Sagarika Yarramalla Sagarika |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Others / Nurse |
| City/ State : | Nalgonda, Telangana, India / |
| Full Name : | Sonia Jerripothu Sonia Jerripothu |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / Nurse |
| City/ State : | Chilakaluripet, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Radha Veshala Radha Veshala |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 7in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Nurse |
| City/ State : | Nalgonda, Telangana, India / |
| Full Name : | Usupetla Soni Priyanka Usupetla Soni Priyanka |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Nurse |
| City/ State : | CUMBUM, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | KIRAN MAI KIRAN MAI |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Nurse |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Sharon Mesa Sharon Mesa |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Nurse |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / |