Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Reena Gattam Reena Gattam |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / MedicalProfessional |
| City/ State : | Vijayawada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Ruth Vijaya Priyanka Ruth Vijaya Priyanka |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / MedicalProfessional |
| City/ State : | Tirupati, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Subhashini Katikitala |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Doctor |
| City/ State : | Vijayawada / |
| Full Name : | Pennaperur Ruth Evangeline Babitha Pennaperur Ruth Evangeline Babitha |
| Gender/ Age : | Bride / 43 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / MedicalProfessional |
| City/ State : | Kadapa, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | BURRI MOUNIKA BURRI MOUNIKA |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / MedicalProfessional |
| City/ State : | Karimnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | Aruna Jyothi Thadigiri Aruna Jyothi Thadigiri |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / MedicalProfessional |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Hebshiba Rayi |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Rajaka |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / NotWorking |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Guduru Vijaya Rani Guduru Vijaya Rani |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Education / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Sheeba Flora Sheeba Flora |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / Teacher |
| City/ State : | Adilabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Naveena Rani Nayakanti Naveena Rani Nayakanti |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Medicine-M.D/M.S / Doctor |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | JOSHNA PRIYA |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Vysas |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Do not wish to specify |
| City/ State : | GUDIVADA / AP |
| Full Name : | PRIYANKA BUSY |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Software professional |
| City/ State : | W GODAVARI / AP |
| Full Name : | EVANGELINE BETSY |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Engineer |
| City/ State : | VIJAYAWADA / AP |
| Full Name : | Naresh |
| Gender/ Age : | Groom / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Kummari |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Advertising Professional |
| City/ State : | Huzur Nagar / Telangana |
| Full Name : | Maheshpaul |
| Gender/ Age : | Groom / 22 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Others / Business Person |
| City/ State : | Nandyal / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Anveshini dumala |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Doctorate / Professor |
| City/ State : | Guntur / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Swancy Paulina Thogaru |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Not Working |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | Swetha Jillela Swetha Jillela |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Medicine-MBBS / Doctor |
| City/ State : | Kurnool, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sreelatha N R Sreelatha N R |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Nurse |
| City/ State : | Kurnool, Telangana, India / |
| Full Name : | HARNEET ANAND |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / NA |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / Self-employedPerson |
| City/ State : | Mumbai / |
| Full Name : | Naramanu Jyothi Naramanu Jyothi |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Nurse |
| City/ State : | Mahbubnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | MOUNIKA YARRARAPU MOUNIKA YARRARAPU |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Widowed |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Others / Nurse |
| City/ State : | Machilipatnam, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Ratna Kumari Banka Ratna Kumari Banka |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Others / Nurse |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Jayamma Salkapuram Jayamma Salkapuram |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Computers / NotWorking |
| City/ State : | Kurnool, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Hannah Chevula Hannah Chevula |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Nurse |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |