Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Hemalatha Reddy Hemalatha Reddy |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Chittoor, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Malleswari Bandaru Malleswari Bandaru |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / CustomerSupportProfessional |
| City/ State : | Vijayawada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Namitha Jalli Namitha Jalli |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / CustomerSupportProfessional |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Rebecca Aparanjini Rebecca Aparanjini |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / BC-C (Madiga) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / FinanceProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Monica Esther Monica Esther |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / CustomerSupportProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Anita Christabel Anita Christabel |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Nadar |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Pharmacy / ComputerProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Rebecca G/H Rebecca G/H |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Velama |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / CustomerSupportProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Rechal Jyothi Rechal Jyothi |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Boya - Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / CustomerSupportProfessional |
| City/ State : | Nizamabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Archana Charles Spicer Archana Charles Spicer |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / CustomerSupportProfessional |
| City/ State : | Chittoor, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | vijaya bhargav vijaya bhargav |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ComputerProfessional |
| City/ State : | jntu.secunderabad,hyd / TG |
| Full Name : | Dyva Karuna Dumala Dyva Karuna Dumala |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Banker |
| City/ State : | Nalgonda, Telangana, India / |
| Full Name : | Anusuya (Jessica) G Anusuya (Jessica) G |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / CustomerSupportProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Swathi Kampara Swathi Kampara |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Banker |
| City/ State : | Rajahmundry, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Keerthi Kappala |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Banker |
| City/ State : | Rajahmundry / |
| Full Name : | Shekina Kandi Shekina Kandi |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Adi-Andhra |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Banker |
| City/ State : | Hubli, Karnataka, India / |
| Full Name : | Mrudula Y Mrudula Y |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Banker |
| City/ State : | Bhimavaram, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Rajitha Oruganti Rajitha Oruganti |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / Banker |
| City/ State : | Warangal, Telangana, India / |
| Full Name : | MERCY VAYOLA KONGALETI MERCY VAYOLA KONGALETI |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Banker |
| City/ State : | Hyderabad, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | SUNNY SOUNDER |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | HYDERABAD / TG |
| Full Name : | Pavani Chopparapu Pavani Chopparapu |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Banker |
| City/ State : | Ongole, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Kiran Happuch Kiran Happuch |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Others / Executive |
| City/ State : | Chittoor, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Glory Shakeena Karra Glory Shakeena Karra |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Executive |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Manita Grace Talluri Manita Grace Talluri |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Executive |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Arpitha Kollabathula Arpitha Kollabathula |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / Student |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | KONGALETI SOFIA FLORENCE KONGALETI SOFIA FLORENCE |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / Executive |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |