Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | MALLEPALLY NIHARIKA |
| Gender/ Age : | Bride / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / Student |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | Gompa Narayana Kumar |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Velama |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Dark |
| Education/ Profession : | SSC / Hotel Restaurant Professional |
| City/ State : | Vizag / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Сloudguple |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Anglican / Episcopal / Mukkuvar |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-All / Marathi |
| Height/ Complexion : | 8ft 2in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Doctorate / Business Person |
| City/ State : | New York / USA |
| Full Name : | Solomon |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / FREE Rs00 25DAYS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Government Employee |
| City/ State : | Warangal / Telangana |
| Full Name : | DavidAnaed |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Baptist / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-All / Marathi |
| Height/ Complexion : | 6ft 9in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Intermediate / Business Person |
| City/ State : | Sishen / South Africa |
| Full Name : | M NAGARAJA |
| Gender/ Age : | Groom / 58 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Government Employee |
| City/ State : | BANGALORE / KARNATAKA |
| Full Name : | Perumala Anand |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Pentecostal / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Farmer |
| City/ State : | Suryapet / Telangana |
| Full Name : | PERUMALLA REBKHA |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Intermediate / Do not wish to specify |
| City/ State : | SURYAPET / TS |
| Full Name : | WilliamCenty |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | LEF / Medari |
| Religion/ Mother Tongue : | Sikh / Banjara |
| Height/ Complexion : | 6ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Business Person |
| City/ State : | Kaohsiung Municipality / Taiwan |
| Full Name : | mup |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Assembly of God AG / Kottapuram Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Sindhi |
| Height/ Complexion : | 6ft / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | SSC / Business Person |
| City/ State : | Tafraout / Morocco |
| Full Name : | Milovanov936 |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Seventh-day Adventist / Yanadi |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Shia / Banjara |
| Height/ Complexion : | 4ft 3in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Graduate / Business Person |
| City/ State : | Moscow / Russia |
| Full Name : | Klepalov927 |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | JCNM / Khasi |
| Religion/ Mother Tongue : | Inter-Religion / Kannada |
| Height/ Complexion : | 8ft 8in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Engineering / Business Person |
| City/ State : | Moscow / Russia |
| Full Name : | MelvinTor |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Jewish / Kottayam Archdiocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Shia / Kannada |
| Height/ Complexion : | 8ft 5in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Business Person |
| City/ State : | Bijeljina / Bosnia and Herzegovina |
| Full Name : | CHRISTINA DARSI |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Computer Professional |
| City/ State : | HYDERABAD / TG |
| Full Name : | Shyamtharala |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Dark |
| Education/ Profession : | Engineering / Teacher |
| City/ State : | Ongole / Andhra Pradesh |
| Full Name : | SHYAMTHARALA |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Dark |
| Education/ Profession : | Engineering / Teacher |
| City/ State : | PRAKASAM / AP |
| Full Name : | Lakshmipathi |
| Gender/ Age : | Groom / 60 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Graduate / Social Worker |
| City/ State : | Kakinada / Andhra |
| Full Name : | V |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Teacher |
| City/ State : | Nellore / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Francis Anthony |
| Gender/ Age : | Groom / 38 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Marketing Professional |
| City/ State : | MALKAGJIRI / TS |
| Full Name : | NAULGARI SWATHI |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 4ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Pharmacist |
| City/ State : | ZAHEERABAD / TS |
| Full Name : | Eveline |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / IT Telecom Professional |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | Dr. Golla Beulah Naveena |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Graduate / Doctor |
| City/ State : | Nellore / Andra pradesh |
| Full Name : | Jagadish kothapalli |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Church of Christ / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Engineering / Software professional |
| City/ State : | Visakhapatnam / Andhra Pradesh |
| Full Name : | R Rakesh |
| Gender/ Age : | Groom / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Born Again / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Government Employee |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | nova raju |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Intermediate / Do not wish to specify |
| City/ State : | Hyderabad / TS |