Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Serjassep |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Protestant / Vadla |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Sunni / Hindi |
| Height/ Complexion : | 8ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Business Person |
| City/ State : | Москва / Россия |
| Full Name : | ruslangooxirl |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mizo |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-Others / Sindhi |
| Height/ Complexion : | 7ft 2in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Business Person |
| City/ State : | Northport / Massachusetts |
| Full Name : | Robertpal |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Assembly of God AG / Munnurukapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Sikh / English |
| Height/ Complexion : | 7ft 10in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Business Person |
| City/ State : | Arcatao / El Salvador |
| Full Name : | NatashaCarma |
| Gender/ Age : | Bride / 41 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Church of God / Silpi |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Shia / Sindhi |
| Height/ Complexion : | 8ft 6in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Others / Business Person |
| City/ State : | Moscow / Russia |
| Full Name : | DannyBup |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Latter day saints / Matang |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Shia / Sindhi |
| Height/ Complexion : | 4ft 11in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Intermediate / Business Person |
| City/ State : | Fort Erie / Mexico |
| Full Name : | Palle Ananth |
| Gender/ Age : | Groom / 55 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Dark |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Clerical Official |
| City/ State : | Sathupalli / Telangana |
| Full Name : | Brentdon |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / Anglo Indian |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-All / Odia |
| Height/ Complexion : | 7ft 9in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Diploma / Business Person |
| City/ State : | Rajkot / India |
| Full Name : | AlbertVoicy |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Seventh-day Adventist / Cheraman |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-All / Malayalam |
| Height/ Complexion : | 8ft 4in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Graduate / Business Person |
| City/ State : | Podolsk / Russia |
| Full Name : | mup |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Latter day saints / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Jewish / Malayalam |
| Height/ Complexion : | 7ft 3in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Business Person |
| City/ State : | Tafraout / Morocco |
| Full Name : | tuppreerma |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Church of Christ / Anglo Indian |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Others / Hindi |
| Height/ Complexion : | 8ft 2in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Honours degree / Business Person |
| City/ State : | Balad Iraq / Montana |
| Full Name : | Robertpal |
| Gender/ Age : | Bride / 41 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Presbyterian / Vadra |
| Religion/ Mother Tongue : | Jewish / Hindi |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Graduate / Business Person |
| City/ State : | Arcatao / El Salvador |
| Full Name : | Praveen Kumar. P |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Graduate / Customer Support Professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | tuppreerma |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | SPG / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Tamil |
| Height/ Complexion : | 8ft / Very Fair |
| Education/ Profession : | SSC / Business Person |
| City/ State : | Salem / North Dakota |
| Full Name : | innushkagooxirl |
| Gender/ Age : | Bride / 43 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Apostolic / Mavelikara Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Others / Sindhi |
| Height/ Complexion : | 4ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Others / Business Person |
| City/ State : | Ponte Vedra / Tennessee |
| Full Name : | tuppreerma |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Melkite / Telaga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Lambada |
| Height/ Complexion : | 7ft 2in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Intermediate / Business Person |
| City/ State : | Shadyside / Staffordshire |
| Full Name : | LALITHA |
| Gender/ Age : | Bride / 48 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Human Resources Professional |
| City/ State : | BANGALORE / KARNATAKA |
| Full Name : | MADHUKAR KODATI |
| Gender/ Age : | Groom / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Software professional |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | GLADIS DAISY SRIGIRI |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Physiotherapist |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | Danielcon |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Jewish / Velama |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-Others / Lambada |
| Height/ Complexion : | 7ft 11in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Graduate / Business Person |
| City/ State : | Montevideo / Uruguay |
| Full Name : | Praneswara rao gonuguntla |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Chowdhary |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Student |
| City/ State : | Sunnyvale / California |
| Full Name : | GeorgeExeds |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / Punalur Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Sindhi |
| Height/ Complexion : | 6ft 9in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Business Person |
| City/ State : | Avarua / Cook Islands |
| Full Name : | Ketrin#Shelby[IrudivogorytikOP,2,5] |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Assembly of God AG / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Odia |
| Height/ Complexion : | 4ft 8in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Business Person |
| City/ State : | Ho Chi Minh City / Vietnam |
| Full Name : | Robtom |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Assembly of God AG / Trivandrum Major Archdiocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-All / Sindhi |
| Height/ Complexion : | 7ft 10in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Doctorate / Business Person |
| City/ State : | Riohacha / Colombia |
| Full Name : | Lauramap |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Presbyterian / Kummari |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Shia / Banjara |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Business Person |
| City/ State : | Minsk / Belarus |
| Full Name : | D L SHYAM PRASAD |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Engineer |
| City/ State : | MAHBUBNAGAR / TS |