Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | DR GUTAM ANAND PAUL |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 11in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Doctor |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | CH PRADEETH |
| Gender/ Age : | Groom / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / Doctor |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | M ANITHA |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / Health Care Professional |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | P S ESTHER |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Do not wish to specify |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | ANITHA JANGAM |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Government Employee |
| City/ State : | WARANGAL / TS |
| Full Name : | PRABHU KANAPARTHI |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / Software professional |
| City/ State : | GUNTUR / AP |
| Full Name : | tuppreerma |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | KINGS TEMPLE / Telaga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Malayalam |
| Height/ Complexion : | 8ft 3in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | SSC / Business Person |
| City/ State : | Erie, PA / OH |
| Full Name : | J A JYOTHSNA |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Computer Professional |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | Cereswyngooxirl |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Anglican / Episcopal / Medari |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-All / Tamil |
| Height/ Complexion : | 7ft 10in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | SSC / Business Person |
| City/ State : | Moorpark / Advertising, public |
| Full Name : | AMITH JAMES VENNAMALLA |
| Gender/ Age : | Groom / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / OC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Analyst |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | VIJAYA YERRAPOTHU |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Not Working |
| City/ State : | VIJAYAWADA / AP |
| Full Name : | PRABHAVATHI |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Teacher |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | DerrickTip |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Orthodox / Naik |
| Religion/ Mother Tongue : | Inter-Religion / Hindi |
| Height/ Complexion : | 4ft 6in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Intermediate / Business Person |
| City/ State : | Stirling / United Kingdom |
| Full Name : | Shwetha Sharon |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Padmashali |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Public Relations Professional |
| City/ State : | Hyderabad / TS |
| Full Name : | GeraldBug |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Kamara |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-All / Urdu |
| Height/ Complexion : | 6ft / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Business Person |
| City/ State : | Algiers / Algeria |
| Full Name : | Kapinos822 |
| Gender/ Age : | Bride / 38 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Protestant / Knanaya |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-Others / Hindi |
| Height/ Complexion : | 6ft 11in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Graduate / Business Person |
| City/ State : | Moscow / Russia |
| Full Name : | RalphGluri |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Presbyterian / Vadra |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-All / Sindhi |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Business Person |
| City/ State : | Boden / Sweden |
| Full Name : | RAJESH KUMAR |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Medical Transcriptionist |
| City/ State : | KURNOOL / AP |
| Full Name : | Y SALAMMA |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Government Employee |
| City/ State : | KURNOOL / AP |
| Full Name : | Dusko houra |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | JCNM / Knanaya |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Urdu |
| Height/ Complexion : | 5ft / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Diploma / Business Person |
| City/ State : | Cotati, CA USA / ID |
| Full Name : | Dating_Flooloviecy |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Jehovahs Witnesses / Bestha |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Others / Odia |
| Height/ Complexion : | 4ft 4in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Engineering / Business Person |
| City/ State : | Fort worth / Miner |
| Full Name : | ClaudeJousa |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Seventh-day Adventist / Padmashali |
| Religion/ Mother Tongue : | Inter-Religion / Malayalam |
| Height/ Complexion : | 6ft 9in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Others / Business Person |
| City/ State : | San Miguel de Tucuman / Argentina |
| Full Name : | tixanovknors |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Assembly of God AG / Telaga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Banjara |
| Height/ Complexion : | 8ft 7in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Honours degree / Business Person |
| City/ State : | Chaska / Maryland |
| Full Name : | Coreybiany |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Assemblies of Yahweh / Vadra |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Urdu |
| Height/ Complexion : | 7ft / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | SSC / Business Person |
| City/ State : | Kwekwe / Zimbabwe |
| Full Name : | pawelkagooxirl |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Melkite / Telaga |
| Religion/ Mother Tongue : | Inter-Religion / Kannada |
| Height/ Complexion : | 7ft 11in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Masters / Business Person |
| City/ State : | Karachi / Rhode Island |