Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Mounica Jetti Mounica Jetti |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Khammam, Telangana, India / |
| Full Name : | Tabitha Dundi |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / ITProfessional |
| City/ State : | Rajahmundry / |
| Full Name : | Moulika Kallem Moulika Kallem |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Priyanka Nandagiri Priyanka Nandagiri |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Widowed |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / BusinessPerson |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Saritha B Saritha B |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Beautician |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Tabitha Geddam Tabitha Geddam |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Hebron / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Others / Beautician |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Prashanthi Gajula Prashanthi Gajula |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | Warangal, Telangana, India / |
| Full Name : | Prapurna Priya Kantha Allu Prapurna Priya Kantha Allu |
| Gender/ Age : | Bride / 41 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Ramadevi Vella |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Hanny Faith Gompana Hanny Faith Gompana |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Visakhapatnam / |
| Full Name : | Swetha Salomy Swetha Salomy |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Sarah Donna Sarah Donna |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Methodist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | SILVA CLEMENTIA SILVA CLEMENTIA |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Bellary, Karnataka, India / |
| Full Name : | Nandini Kempegowda Nandini Kempegowda |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Goud?s |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Secunderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Lavanya Lavanya Lavanya Lavanya |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | SOWMYA PRASHANTHI |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Chowdary |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Business Administration / GovernmentEmployee |
| City/ State : | Vijayawada / |
| Full Name : | Swarupa Rani Vallab Swarupa Rani Vallab |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Mahbubnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | Irine Alish Irine Alish |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Chennai, Tamil Nadu, India / |
| Full Name : | Ribka Nama Ribka Nama |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Smita Roy Smita Roy |
| Gender/ Age : | Bride / 43 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / ITProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Naveena Dasam Naveena Dasam |
| Gender/ Age : | Bride / 41 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | PRASANNA KIUMARI PRASANNA KIUMARI |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Self-employedPerson |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Arunachal Pradesh, India / |
| Full Name : | Sushma Christina |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / ResearchScholar |
| City/ State : | visakhapatnam / |
| Full Name : | Roja Rani M Roja Rani M |
| Gender/ Age : | Bride / 40 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / CustomerSupportProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Kolapudi Prasanna Latha Kolapudi Prasanna Latha |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Adventist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Volunteer |
| City/ State : | Suryapet, Telangana, India / |