Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Bangi Sunitha Bangi Sunitha |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Apostolic / Yerukula |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | Kurnool, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Kailasam Sahitya Kailasam Sahitya |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / NotWorking |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Sireesha Pammi Sireesha Pammi |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / NotWorking |
| City/ State : | Khammam, Telangana, India / |
| Full Name : | Mary Alekhya Gondipalle Mary Alekhya Gondipalle |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Professor |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | D RAMA D RAMA |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / NotWorking |
| City/ State : | Benguluru, Karnataka, India / |
| Full Name : | Kada Param Jyothi Kada Param Jyothi |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / NotWorking |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Swetha Priyanka Geddam Swetha Priyanka Geddam |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / NotWorking |
| City/ State : | Kakinada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Karuna Mantena Karuna Mantena |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / B.C |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / NotWorking |
| City/ State : | Gudivada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Joysheeba Bendre Joysheeba Bendre |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | ChurchofChrist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Navyanuradha Nandigam Navyanuradha Nandigam |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Pharmacy / NotWorking |
| City/ State : | Krishna, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Snehitha Govada Snehitha Govada |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / Other |
| City/ State : | Vijayawada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Kylasakota Maryprasanthi Kylasakota Maryprasanthi |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Deepthi Sarvepalli Deepthi Sarvepalli |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | Nellore, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | SriApurva Kancherla SriApurva Kancherla |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Dasari Hepsiba Sravanthi Dasari Hepsiba Sravanthi |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | Vijayawada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Suneetha Nandiki Suneetha Nandiki |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | Kakinada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Tabitha Boppidi Tabitha Boppidi |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / Teacher |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | Satyaveni Katnam Satyaveni Katnam |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Others / NotWorking |
| City/ State : | Kakinada, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Dondapati Elizabeth Priya Dondapati Elizabeth Priya |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 4ft 10in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Ballamudi Lavanya Ballamudi Lavanya |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / NotWorking |
| City/ State : | Hyderabad, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Pavani Banda Pavani Banda |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Agriculture / Student |
| City/ State : | Mancherial, Telangana, India / |
| Full Name : | Prithvi Kalluri Prithvi Kalluri |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | Chennai, Tamil Nadu, India / |
| Full Name : | KADIMPALLI SINDUJA |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / BC-C (Madiga) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / NotWorking |
| City/ State : | kirlampudi / |
| Full Name : | Jansi Divya Sarone S Jansi Divya Sarone S |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C.C-Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters-Others / Banker |
| City/ State : | Nandyal, Andhra Pradesh, India / ap |
| Full Name : | CHANDANA POLUPOMU CHANDANA POLUPOMU |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / NotWorking |
| City/ State : | Rajahmundry, Andhra Pradesh, India / |