Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Anupama Reddy Anupama Reddy |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Reddy |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Commerce / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Benguluru, Karnataka, India / |
| Full Name : | Pagadala Mary Thanuja Pagadala Mary Thanuja |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Kadapa, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Avanthi Yerrola Avanthi Yerrola |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | High School/Secondary / NotWorking |
| City/ State : | Sangareddy , Telangana, India / |
| Full Name : | Saritha Marapally Saritha Marapally |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / NotWorking |
| City/ State : | Karimnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | Nancy Priyanjali Peravali Nancy Priyanjali Peravali |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Indian christian |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / SoftwareConsultant |
| City/ State : | Benguluru, Karnataka, India / |
| Full Name : | Peyyala.Sudhakar |
| Gender/ Age : | Groom / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Government Employee |
| City/ State : | Kurnool / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Shiney Praveena Jangam Shiney Praveena Jangam |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | Eluru, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Manvitha Cheppala Manvitha Cheppala |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Baptist / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Jangaon, Telangana, India / |
| Full Name : | Sangeetha Aavula Sangeetha Aavula |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / NotWorking |
| City/ State : | Mahbubnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | Swetha Gajjala Swetha Gajjala |
| Gender/ Age : | Bride / 22 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Pharmacy / NotWorking |
| City/ State : | Mahbubnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | Suneetha Kuntam Suneetha Kuntam |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | IndependentChurches / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Indraja OWK Indraja OWK |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | Mahbubnagar, Telangana, India / |
| Full Name : | Anusha Daram Anusha Daram |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | Guntur, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | SRAVANTHI ATHOTA SRAVANTHI ATHOTA |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Science / NotWorking |
| City/ State : | Krishna, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Swarupa Pabbathi Swarupa Pabbathi |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | Kadapa, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Spurthi Manapati Abigail Spurthi Manapati Abigail |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Evangelical / B.C(C) |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Others / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Hyderabad, Telangana, India / |
| Full Name : | SUBHASREE (MARIA) KARUKUMALLI |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / |
| Education/ Profession : | Masters-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | Vijayawada / |
| Full Name : | Madhuri Nayak Madhuri Nayak |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / AdministrationProfessional |
| City/ State : | Medchal, Telangana, India / |
| Full Name : | Narimalla Lilly Narimalla Lilly |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | Suryapet, Telangana, India / |
| Full Name : | Mamatha Doddigarla Mamatha Doddigarla |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Other / Adi-Andhra |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Masters-Others / NotWorking |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Tanuja Vasantha Tanuja Vasantha |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Engineering / NotWorking |
| City/ State : | Eluru, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Garre Venkata Lakshmi Sunnetha Garre Venkata Lakshmi Sunnetha |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Kapu |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / NotWorking |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Mounica M Mounica M |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | BornAgain / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / |
| Education/ Profession : | Masters-Pharmacy / NotWorking |
| City/ State : | WEST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | Mounika Veerla Mounika Veerla |
| Gender/ Age : | Bride / 24 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | CSI / Yadav |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / |
| Education/ Profession : | Bachelors-Computers / NotWorking |
| City/ State : | Eluru, Andhra Pradesh, India / |
| Full Name : | MUTTU MARY HADASSAH MUTTU MARY HADASSAH |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | / |
| Denomination/ Caste : | Pentecost / Adi-Andhra |
| Religion/ Mother Tongue : | / |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / |
| Education/ Profession : | Masters-Science / NotWorking |
| City/ State : | EAST GODAVARI, Andhra Pradesh, India / |