Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | KenCreedmooravarp |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Evangelical / Yanadi |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-All / English |
| Height/ Complexion : | 8ft 4in / Very Fair |
| Education/ Profession : | SSC / Company Secretary |
| City/ State : | NY / USA |
| Full Name : | tuppreerma |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Orthodox / ST |
| Religion/ Mother Tongue : | Jewish / Lambada |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Honours degree / Business Person |
| City/ State : | Mexicali / Hawaii |
| Full Name : | LfuuTsaTent |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Apostolic / Velama |
| Religion/ Mother Tongue : | Sikh / Banjara |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Intermediate / Business Person |
| City/ State : | Фатеж / Россия |
| Full Name : | Adamred |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Anglican / Episcopal / Alleppey Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Urdu |
| Height/ Complexion : | 6ft 10in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Below SSC / Accountant |
| City/ State : | Edson / Canada |
| Full Name : | AVINASH GOLLAPALLI |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Software professional |
| City/ State : | USA / CALIFORNIA |
| Full Name : | SHEELA M |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft / Fair |
| Education/ Profession : | Others / Preacher |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | K PREETHI |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 6ft / Fair |
| Education/ Profession : | Diploma / Do not wish to specify |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | Davidlealf |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Assemblies of Yahweh / Idukki Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Odia |
| Height/ Complexion : | 4ft 4in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Intermediate / Business Person |
| City/ State : | Boden / Sweden |
| Full Name : | Robertvapse |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | LEF / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Jewish / Banjara |
| Height/ Complexion : | 7ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Honours degree / Business Person |
| City/ State : | Jubail / Saudi Arabia |
| Full Name : | Sirisha Perumala |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Accountant |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | MARIA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Beautician |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | mup |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / Mahar |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Others / Lambada |
| Height/ Complexion : | 7ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Business Person |
| City/ State : | Tafraout / Morocco |
| Full Name : | nweglmazcc |
| Gender/ Age : | Bride / jgeybafgte Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mananthavady Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Shia / Banjara |
| Height/ Complexion : | 6ft 3in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Interior Designer |
| City/ State : | dhqbfnexni / qkwanrutwt |
| Full Name : | Anthonypooke |
| Gender/ Age : | Bride / 41 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Seventh-day Adventist / Nadar |
| Religion/ Mother Tongue : | Sikh / Hindi |
| Height/ Complexion : | 5ft 10in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Business Person |
| City/ State : | Quatre Bornes / Mauritius |
| Full Name : | VladislavKit |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Church of Christ / Yanadi |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Shia / Lambada |
| Height/ Complexion : | 8ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Intermediate / Business Person |
| City/ State : | Kiev / Ukraine |
| Full Name : | SUDHIR P |
| Gender/ Age : | Groom / 39 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Banker |
| City/ State : | GUNTUR / TS |
| Full Name : | SKP |
| Gender/ Age : | Groom / 39 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Assembly of God AG / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Banker |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | ThomasLopay |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Kshatriya |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-Digambar / Kannada |
| Height/ Complexion : | 6ft / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Others / Business Person |
| City/ State : | Avarua / Cook Islands |
| Full Name : | KennethSlill |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | SPG / Kummari |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Others / Malayalam |
| Height/ Complexion : | 5ft / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Masters / Business Person |
| City/ State : | Madrid / Spain |
| Full Name : | Stramentov611 |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | BIBLE MISSION / Mukkuvar |
| Religion/ Mother Tongue : | Jewish / Kannada |
| Height/ Complexion : | 8ft 10in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Intermediate / Business Person |
| City/ State : | Moscow / Russia |
| Full Name : | SHARADHA DODDIPATI |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Rajaka |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Nurse |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | DIVYA RANJITHA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Methodist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Doctor |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | Beri satyanvesh |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Health Care Professional |
| City/ State : | Kadapa / Andhra Pradesh |
| Full Name : | PotobuErads |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Jehovahs Witnesses / Trichur Archdiocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-Others / Lambada |
| Height/ Complexion : | 6ft 9in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Others / Business Person |
| City/ State : | Харьков / Россия |
| Full Name : | kzgooxirl |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Viswa Brahmin |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-Others / Kannada |
| Height/ Complexion : | 8ft 10in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Graduate / Business Person |
| City/ State : | Limon, CO, USA / Arizona |